Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

Мирманова Гульдана Ибраевна
Мирманова Гульдана Ибраевна
Актюбинская
Хромтау
Государственное учреждение «Хромтауская средняя школа № 4»
Математика
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
Тақырып:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

04.01.2020
1459
PDF жүктеу WORD жүктеу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 6.2.2. 3Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешу
Сабақтың мақсаты - Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуге қарапайым есептерді шешу. -Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешуге есептер шығару. -Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу бойынша шығарылған есептерді дәлелдеу  
Бағалау критерийі Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешеді
Тілдік мақсаттар Оқушылар: Қажетті ақпаратты пайдалана отырып, сұрақтарға жауап бере алады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Теңдеу – уравнение – equation сызықтық,айнымалы,коэффициент,түбір Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: ax = b түріндегі теңдеу бір айнымалысы бар теңдеу ...  
Құндылықтарға баулу Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығына баулу топтық жұмыста жүзеге асырылады 
Пәнаралық байланыс Сызу ,бейнелеу,география Сабақта пәнаралық байланыс тапсырма арқылы жүзеге асырылады  
Алдыңғы білім Санды теңдіктер және олардың қасиеттерін біледі оларды ажырата алады Алдынғы сабақтан «Теңдеу»ұғымымен таныс  

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(3 мин)

Оқушылармен сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын орнату, Топқа бөлу –«бір», «айнымалы», «сызықтық»,«теңдеу» деген сөздер жазылған кеспе қағаздары арқылы топқа бөлемін,сонымен қатар аталған сөздер арқылы оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын табады.Сабақтың мақсатымен таныстыра отырып Оқушыларға бірлесіп топтық жұмыс жасайтындығын айтамын   кеспе қағаздары слайд 1 Ой-қозғау Топтастыру стратегиясы  

«Миға шабуыл» топпен жұмыс

(2 мин)

<p>Миға шабул. Алдынғы білім бойынша сұрақтар қойылады 1. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп нені айтамыз? 2. Қандай теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады? 3.Теңдеудің қандай қасиеттерін білесіндер? 4.Теңдеудің түбірі дегеніміз не? Үй тапсырмасына берілген есепті слайд арқылы тексеру.&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e1039479cafa/images/5e103afe35826.png" style="width: 322px;"></p><p>Бағалау: экранда көрсетілген дұрыс жауап арқылы топтар өзін-өзі бағалайды Саралау: қарқын бойынша&nbsp;&nbsp;</p> слайд 2 Сұрақ- жауап, ой-қозғау, инсерт әдісі слайд 3&nbsp;&nbsp;

Сабақтың ортасы «Сиқырлы Конверт»

(7 мин)

Теңдеулер туралы білетіндерін еске түсіреді постер қорғайды 1-топ а≠0 х=в/а 2,3х=9.2 Х= 9,2/2,3 Х=4 теңдеудің бір түбірі болады. 2-топ а=0 в≠0 0х=в 7х+3=7х+5 7х-7х=5-3 0х=2 Теңдеудің түбірі болмайды 3-топ 2х+х-5=3х-5 3х-3х=5-5 0х=0 Кез келген сан теңдеудің түбірі болады. Бірайнымалысы бар теңдеудіңқандайқасиеттерін білесіңдер?&nbsp; <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e1039479cafa/images/5e103b57a0076.png" style="width: 124px;"><br></p>

Бағалау критерийі:

(5 мин)

Дескрипторлар: . өз пікірлерін білдіре алады; . тақырыптың мазмұны бойынша мысалдарды құрастыра алады; . пікірлерін дәлелдей алады.&nbsp;&nbsp;

«Кім жүйрік?» ойыны

(5мин)

<p>Тірек білім, білік, дағдыларды еске түсіру. «Кім жүйрік?» ойыны. </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e1039479cafa/images/5e103bf00d420.png" style="width: 238px;"><br></p><p><br></p><p> Бағалау: экранда көрсетілген дұрыс жауап арқылы топтар өзін-өзі бағалайды Саралау: қарқын бойынша&nbsp;&nbsp;</p> Оқушылар әр топ бір-бірін«Екі жұлдыз бір ұсыныс» бойынша бағалайды.

«Күн шуағы» ойын

(5 мин)

<p>&nbsp;«Күн шуағы» ойын Оқушылар алдын ала берілген кеспе қағаздар бойынша тақырыпқа байланысты есептер шығарады. Дайын болған бала күннің шуағын тақтаға жабыстырады. Әрбір күннің шуағында бір теңдеу. </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p> Бағалау: экранда көрсетілген дұрыс жауап арқылы оқушылар өзін-өзі бағалайды. Саралау: тапсырма және диалог пен қолдау көрсету бойынша&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;</p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e1039479cafa/images/5e103c5d8554a.png" style="width: 89px;"></p><p>кеспе қағаздары&nbsp;</p>

Ротация әдісі бойынша топпен жұмыс

(10 мин)

<p>Қалыптастырушы бағалау<br></p><p> </p><p>Бөлім Тақырып 6.3А Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу.Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу Оқу мақсаты 6.2.2.3Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу Ойлау дағдыларының деңгейлері қолдану Бағалау критерийлері Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешу алгоритмін есептеуде қолдана алады&nbsp;</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p> Бағалау критерийі Дескриптор: -Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешу алгоритмін есептеуде қолдана алады -Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешу алгоритмін есептеуде қолданды -Ұқсас мүшелерді біріктірді -х ті таба білді,есепке тексеру жүргізді Бағалау: топтар бірін-бірі дескриптор арқылы бағалайды Саралау: қарқын, қорытынды бойынша&nbsp; &nbsp;<br></p> <p>5 слайд кеспе қағаздары&nbsp;</p><p> &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e1039479cafa/images/5e103e36edd22.png" style="width: 102px;"></p>

Сабақтың соңы «Еркін микрофон» әдісі

(1 минут)

<p>Рефлексия</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e1039479cafa/images/5e103e638267e.png" style="width: 159px;"></p><p>Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді. Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын. Үйге тапсырма:№878есепті орындау Бағалау парақтары бойынша қорытыңды шығару&nbsp;&nbsp;</p>

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақ барысында саралаудың мынадай тәсілдерін қолданамын: топпен жұмыста қарқын, қорытынды, жеке жұмыста тапсырма мен диалог және қолдау көрсету. Топпен, жеке жұмыста экрандағы дайын жауап бойынша бағаланады; жұптық жұмыс критерий, дескриптор арқыл,бағалау парақтары бойынша қорытыңды шығару, «Бас бармақ», «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» арқылы бағаланады Интерактивті тақтаның,микрофон қауіпсіздік ережелерін сақтау Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?&nbsp; &nbsp; &nbsp;

Файлдар:

Файлды ару Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

Пікірлер(0)