Фигуралар салу
Математика
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Формуланы табу
Тақырып:
Фигуралар салу
14.01.2020
72
1
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | 3.3.1.5 берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру |
Сабақ мақсаттары: | <p> <b>Барлық білім алушылар</b>: Торкөз бетіне жазық фигураларды салу.</p><p><b> Білім алушылардың басым бөлігі</b>: Берілген параметрлер бойынша фигура салу. </p><p><b> Кейбір білім алушылар</b>: Фигураның пішіні өзгергенде оның ауданы қалай өзгеретінін түсіндіру. </p> |
Тілдік мақсаттар: | <p> Тілдік дағдылар: </p><p>Фигураларды салу.</p><p> Терминология: Фигуралар, салу. </p><p> Талқылау: </p><p> - Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табу керек? </p><p> - Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табу керек? </p><p> Жазылым:</p><p> Есептің шешуін жазу. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Өзарасыйластық, жауапкершілік, еңбекқорлық. |
Пәнаралық байланыстар: | Жаратылыстану. |
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім: | фигуралар салу. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
басталуы: (5мин.) |
<p> Ынталандыру.</p><p> - Адамдар бұрынғы кезден өлшейтін және сызатын құралдарды қолданған. </p><p> Біздің кезімізге дейін жеткен құралдар бар ма?</p><p> Олар қандай деп ойлайсыңдар? </p> | |
Ортасы: (30мин.) |
<p> Өзектендіру. Суреттерді қараңыздар. Параллель және параллель емес түзулерді атаңыздар. Мұны қалай дәлелдеуге болады? </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e1d9887825e9/images/5e1d99deb7898.png" style="width: 215px;"></p><p><b>Мақсат қою (мәселелі жағдаят)</b> Бүгін біз өз білімімізді нақтылаймыз, әрқайсыңыздың басыңызда туындаған қандай да бір қиындықты тауып, оны түзейміз. </p><p><b> Өзіндік жұмыс</b> Оқушылар 2-ші мен 3-ші тапсырманы орындап, нәтижесін эталонмен салыстырады. Қиындықтарды түзету </p><p> Мұғалім орындалу барысының дұрыстығын тексереді. </p><p> – Кімде қиындық туындады? </p><p> – Сіз қай жерде қате жібердіңіз? </p><p> – Қате кетудің себебі неде?</p><p> – Егер өзіндік жұмыста ешқандай қиындық туындамаса, өз іс-әрекетіңіздің мақсатын құрастырыңыз. (Қосымша тапсырма орындау). </p><p> – Қиындық туындаған балалардың әрі қарайғы мақсаты қандай?</p><p> (Қатені түзету). –</p><p> Қателерді түзету алгоритмін қолданамыз.</p><p> – Әркім өз оқу мақсатын айтады. </p><p> Мұғалім бағалау критерийлері бар тапсырманы орындауды ұсынады. </p><p>Мен:</p><p> – параллель және қиылысатын түзулер сызуды, </p><p> – тіктөртбұрыш және шаршы (берілген қабырғалары бойынша) салуды; </p><p> – циркульдің көмегімен шеңбер сызуды; </p><p> – нүктелі қағазда қиылысатын жазық фигуралар сызуды және олардың қиылысуы мен бірігу нүктелерінің ауданын табуды білемін. </p><p><b> Өткенмен жұмыс</b>. Баланың білім деңгейіне қарай мұғалім жеке-жеке тапсырма береді. <b>Өзіндік жұмыс</b>. Балалар тапсырманы таңдау бойынша орындайды: симметриялы фигуралар, дөңгелектен жасалған өрнектер салады және дайындайды. </p> | |
Аяқталуы: (5мин.) |
<p> Рефлексия.</p><p> – Сабақтың басында алдымызға қандай мақсат қойдық? </p><p> – Осы мақсаттарға жете алдық па? </p><p> – Сіздерде қиындық туындаған ба еді? </p><p> – Сіз оларды өте алдыңыз ба?</p><p> – Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?</p><p> Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалауды ұсынады. </p><p>Үйге тапсырма: 5-тапсырма, 40-бет.</p> |
Файлдар:
Файлды ару
Фигуралар салу
Пікірлер(0)