Өнімділік. Кім боламын?
Математика
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Геометриялық фигуралар. Шамалар
Тақырып:
Өнімділік. Кім боламын?
28.01.2020
410
9
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 4.5.1.2 ** есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, өнімділік\егіннің түсімділігі; ауданы мен массасы\ жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамалары арасындағы тәуелділікті пайдалану |
Сабақтың мақсаты: | Шамаларды есептеуге үйрету |
Тілдік мақсаттар: | <p>Оқушылар: -шамалардың санын табу үшін формулаларды түсіндіреді өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі. </p><p> Пәндік лексика және терминология -өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі. </p> |
Күтілетін нәтиже: | Барлық оқушылар: -үш өлшемді өзара байланысы үдерісінің мәнін түсінеді: өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі. Көптеген оқушылар: -шамалар арасындағы өзара қарым-қатынасты қолданады. Өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі. Кейбір оқушылар: -алдыңғы тақырыпты (жылдамдық, уақыт, арақашықтық) пайдаланып, осы шамалардың өзара байланысы мен ұқсастығын анықтайды. |
Бағалау критерийлері: | |
Құндылықтарды дарыту: | |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | |
Пәнаралық байланыс: | |
Бастапқы білім: | Жылдамдық, уақыт, арақашықтық және олардың өзара байланысы. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
<p>Мұғалім оқулықтағы 1-тапсырманы ұсынады. Мына балалардың кім болуды армандайтынына қара.</p><p> Өрнектің мәнін тап, оның мәнін суретке сәйкестендіре отырып, балалардың кім болғысы келетінін анықта. Оқушылар өрнектің мәнін табады. </p><p> 1. 20 002 ∙ 3 =60 006 </p><p> 2. 20 202 ∙ 3=60 606 </p><p> 3. 30 303 ∙ 3 =90 909 </p><p> 4. 18 009 : 3=6 003 </p><p> 5. 18 009 : 9=2 001 </p> | |
Сабақтың ортасы (27 минут) |
<p>Мұғалім суреттерді ұсынады, жаңа түсініктерді атайды. өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі терминдерін біледі және формула құрастыруын сұрайды. Бұл кезеңде «Алтын сандық» тәсілін қолдануға болады. Балалар: «Шамалар қалай байланысқан? Екі шаманы біле тұрып, белгісіз үшінші шаманы қалай табуға болады?» деген сұрақтарға жауап іздейді. </p><p>Бекіту. Оқушыларға оқулықтағы №2 тапсырманы орындауды ұсынады. Кесте бойынша мұғалім сұрақтарға жауап бере отырып, тапсырмаларды тұжырымдайды. Оқушылардың жаңа терминді айтуы маңызды.</p> | |
Сабақтың соңы (5 минут) |
<p>Бағалау. </p><p>Үй тапсырмасы.</p> | |
Рефлексия (3 минут) |
-Қандай мақсат қойылды? Өнімділікке байланысты есеп шығара аласың ба? Сабақтың мақсатына қол жеткіздік пе? Жаңа формулаларды және сабақта өткен формулаларды кім түсінді? |
Файлдар:
Файлды ару
Өнімділік. Кім боламын?
Пікірлер(0)