Ғаламтордағы қауіпсіздік

КЕЛДЕБЕКОВА БАГИЛА МАМИРОВНА
КЕЛДЕБЕКОВА БАГИЛА МАМИРОВНА
Шымкент
ОСШ №93 им Терешковой
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
3- сынып
Бөлім:
Әлемнің барлығы Ғаламторда (ортақ тақырып: «Танымал тұлғалар»)
Тақырып:

Ғаламтордағы қауіпсіздік

17.02.2020
240
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p><br></p><p>3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Интернеттің іздеу жүйелерін қолдану.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; </p><p>3.3.3.1 Интернет желісіндегі қажетсіз байланыстың қауіпін түсіну.&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p><br></p><p><b>Оқушылар...</b></p><p> • белгілі бір сұрақтарға жауап табу үшін интернет іздеу жүйелерін пайдаланады; </p><p> • сөйлемдерді теру және өңдеу үшін мәтіндік редакторды пайдаланады; </p><p> • Интернет желісінен тәуекелдерге мысал келтіреді.&nbsp; &nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p><br></p><p><b style=""><i>Пәндік лексика және терминалогия:</i></b></p><p> - Ғаламтор, вирус, браузер, веб-парақша, сілтеме, жеке мәлімет. </p><p><b><i> Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер: </i></b></p><p> - Интернеттің пайдалы және зиянды жақтары бар, себебі...&nbsp; &nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: <p><br></p><p>Ғаламторды қолданады.&nbsp;</p><p>Ғаламтордың пайдалы және пайдасыз жақтарын біледі.</p>
Бағалау критерийлері: <p>• ақпаратты іздестіруді іздеу жүйесін пайдалану арқылы түсіндіру; </p><p> • мәтіндік редакторде сөйлем жиынтығын орындау; </p><p> • Интернеттегі тәуекелдердің негізгі түсінігін көрсету, түсіндіру.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p>
Құндылықтарды дарыту: <p><br></p><p>Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау.</p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: <p><br></p><p>Интерактивті тақта қолдану </p><p> Ғаламтор қолдану.&nbsp;&nbsp;</p>
Пәнаралық байланыс: <p><br></p><p>Атақты тұлғалар. </p><p> Орыс тілі – мультфильм қараған кезде&nbsp;&nbsp;</p>
Бастапқы білім: <p>Аралас құжатпен жұмыс&nbsp;</p><p><br></p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(3 минут 7 минут)

<p><b>Ұйымдастыру кезені.</b> Сыныптағы оқушылардың қатысуын тексеру. Бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар 10 секунд арасында қол арқылы амандасып шығу қажет.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; <i>«Жазу, жүгіру»</i> әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<b>ҚБ: «Бесбармақ» </b>әдісі арқылы бағалау. </p><p><i> Дискриптор:</i> </p><p> -аралас құжатты жасауды біледі. -аралас құжатты сақтап және аша алады.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p> <p><br></p><p>Оқулық 3 сынып Арман-ПВ 2018 ж.&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4ab885ee19e.png" style="width: 100px;"><br></p>

Сабақтың ортасы

(10 минут 10 минут)

<p><br></p><p><b>Жаңа тақырып.</b> Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау. <i>Миға шабуыл: (Суреттер берілген)</i>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; - Слайдта қандай негізгі сөз жасырылған?&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Оқушылар негізгі сөзді анықтайды. </p><p><b><i> Жауабы:</i></b> <u>Желідегі қауіпсіздік.&nbsp;</u>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Инттернет арқылы жұмыс жасаған кезде қауіпсіздікті сақтау. Талқыланатын сұрақтар ұсыныңыз:&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;- Ғаламтор деген не? Ол қашан пайда болды?&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;- Ғаламторды қосу үшін қандай құрылғы қажет?</p><p> - Ғаламтордың негізгі қосымшасы? </p><p> -Браузерлер дегеніміз не?</p><p> -Ғаламтордың пайдалы және пайдасыз жақтарын кім біледі? </p><p> - Ғаламторда қанша уақыт отыруға болады? </p><p> - Ғаламторда отырғанда қандай ережелерді білу қажет? -Вирус дегеніміз не? </p><p> «Дұрыс – бұрыс» ойынын өткізу. Ауызша жауап. </p><p> Интернет туралы деректер экран бетінде көрсетіледі. </p><p> a) Интернеттің көмегімен белгілі тұлғалар және тағы басқада ақпаратты таба аласыз. </p><p>b) Интернет балаларға қауіп төндірмейді. </p><p> c) Файлды жүктеген кезде, вирусымды компьютерге жүктей аламын. </p><p><i> Жауптары</i>: а) (дұрыс); в) (бұрыс); д) (дұрыс);&nbsp; </p><p>&nbsp; <i>Сергіту сәті.&nbsp;</i> </p><p>Орнымыздан тұрамыз, </p><p> Қос бүйiрдi сығамыз.</p><p> Оңға, солға бұрылып, </p><p> Бiр айналып шығамыз. </p><p> Бiр,екi, үш, төрт, бес </p><p> Қолды қолға ұрамыз. </p><p> Тапсырма жауаптарын дәптерге жазу. </p><p><b>1.Тапсырма</b> </p><p> а)Интернетте балалар қанша уақыт отыра алады? б)Интернет арқылы жұмыс жасағанда орындалатын екі ережені жазыңыз. </p><p><b> 2.Тапсырма.</b> </p><p> -Интернет желісінде жұмыс жасаған кезде қандай ақпаратты жарияламау керек?</p><p> -Әлеуметтік желіде бір бейтаныс адам сізді аулаға кездесуге шақырды. Осындай жағдайда не істеу керек? </p><p> -Интернетте балалар қанша уақыт отыра алады? <b>Қалыптастырушы бағалау.&nbsp;</b></p><p>Компьютерлік программалардын түрін анықтаңыз.&nbsp; &nbsp;</p><p>1 2 3</p><p>&nbsp;<b><i>Мұғалімнің бағалауы. Смайликтермен.&nbsp; &nbsp; </i></b>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;</p> <p>Оқулық 3 сынып Арман-ПВ 2018 ж.<br></p><p>Интерактивті </p><p>тақта </p><p><br></p><p> Компьютер</p><p><br></p><p><br></p><p> Презентация&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4aba67abe05.png" style="width: 89px;"><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p><b>Үйге тапсырма</b>. Оқу және үйде орындайық тапсырмасын дәптерге орындау. </p><p><br></p> <p><br></p><p>Оқулық 3 сынып Арман-ПВ 2018 ж.&nbsp;&nbsp;</p>

Рефлексия

(5 минут)

<p><b>Рефлексия.</b> </p><p> Маған бәрі түсінікті&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;Келесі сабақта күш салуым керек&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4abc71cca19.png" style="width: 72px;">&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; <img src="/uploads/lesson_plans/5e4ab570109d4/images/5e4abc81a9d65.png" style="width: 59px;">&nbsp;<br></p><p><br></p> <p><br></p><p>ауызша айту&nbsp;</p>

Пікірлер(0)