Биосфера және оның құрамдас бөліктері

Абдирзакова Сара Абдирахимовна
Абдирзакова Сара Абдирахимовна
Ақтөбе
Ақтөбе
Кенкиякская средняя школа
География
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Физикалық география/Биосфера
Тақырып:

Биосфера және оның құрамдас бөліктері

21.02.2020
41
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

7.3.4.1 -биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтайды

Сабақтың мақсаты:

биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтай алады.

Тілдік мақсаттар:

Тыңдалым- Мұғалімнің мазмұндауын және бейнежазбаны тыңдайды. Оқылым-Берілген мәтінді түсініп оқиды Жазылым-Берілген тапсырмаларды зерделеп,соның негізінде анықтама жазады. Айтылым- Жұмыс қорытындысын сыныптастары алдында мазмұндау барысында өз пікірінжеткізеді Негізгі сөздер мен тіркестер: Биосфера,тірі зат,биокост,биогенді заттар, Өмір қабықшасы Озон қабаты Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Биосфера дегеніміз --------------------------- Биосфераның құрамы мен құрылымы--------------тұрады

Күтілетін нәтиже:

биосфераның құрамын, құрылымын ұғыну

Бағалау критерийлері:

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Құндылықтарды дарыту:

Оқушылардың бірлесіп жұмыс жүргізу барысында бір-біріне құрметпен қарау,ашықтық көрсету арқылы тақырыптағы проблемалық сұрақтарды бірігіп шешуге атсалысады

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Ғаламтордан бейнежазба көрсету

Пәнаралық байланыс:

Биология ,химия

Бастапқы білім:

5-6 сынып Жаратылыстану пәнінен алған жердегі тіршілік, тірі және өлі табиғаттағы үдерістер, тірі ағзалардың сан алуандығы жөніндегі білімін қолдана алады

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу. Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!  

Сабақтың ортасы

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. • Биожанама заттарға не жатады ? • В.И.Вернадский тіршіліктің негізіне қандай заттарды жатқызды? • Атмосферада қандай қабаттар ажыратылады.? Түсіндіру. Топтық, жеке жұмыс жүргізу. Дәптермен жұмыс.  

Сабақтың соңы

Ой қорытыу.     БББ кестесі.  (Білгенім, білдім, білгім келеді)                

Үйге тапсырма: Биосфера тақырыбын зерттеуші ғалымдар туралы хабарлама дайындап келу

Рефлексия

Рефлексия: «5 саусақ»-Өзін-өзі бағамдау 1.Сізде қандай қиындықтар болды? 2.Сізге қандай тапсырма қатты ұнады? 3.Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? 4.Бүгін мен қандай жетістіктерге қол жеткіздім? 5.Бүгін мен не білдім,қандай тәжірибе жинақтадым? Бағалау: Жетістік критерийі бойынша өзін-өзі бағалау

Файлдар:

Файлды ару Биосфера

Пікірлер(0)