Лабиринт. Виртуалды лабиринт
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Біздің өмірімізде алгоритмдер
Тақырып:
Лабиринт. Виртуалды лабиринт
21.02.2020
42
4
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>• Орындаушылар мен жүйелік командалар мысалдарын келтіру; </p><p>• Алгоритмді ауызша түрде ұсыну</p> |
Сабақтың мақсаты: | <p>алгоритмді ауызша түрде ұсыну; </p><p>лабиринттан өту үшін бағыт құру <br></p> |
Тілдік мақсаттар: | <p>Оқушылар алгоритмді өту алгоритмін суреттей алады </p><p>Диалог пен хатқа арналған пайдалы сөздер: </p><p>Егер… (шарт), онда … </p><p>Аталмыш мәселені шешу үшін мен … </p><p>Ұсыныстарды таныстру үшін мен келесіні таңдадым … </p><p>Менің бағдарламам келесі командалардан тұрады … <br></p> |
Бағалау критерийлері: | <p>алгоритм анықтамасын тұжырымдау </p><p>алгоритмді ауызша түрде ұсыну </p><p>орындаушылар мен жүйелік командалар мысалдарын келтіру </p><p>оңтайлы бағыт табу <br></p> |
Құндылықтарды дарыту: | Өмір бойы оқу, бірін бірі бағалау <br> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Презентация, бейнеролик<br> |
Пәнаралық байланыс: | Логика, математика<br> |
Бастапқы білім: | Осы сабақ алдында оқушылар нені білді және нені білу қажет? (негізгі , фактілер, формулалар, теориялар) Қолданыстағы білімді қалай жетілдіруге болады? <br> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (7 мин) |
Ұйымдастыру сәті Оқушылармен амандасу, қатысушыларды тексеру Үй тапсырмасын тексеру Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Әр топқа 16 сөз бар үлестірмелі қағаз беріледі. Соның ішінде тек «Алгоритм» тақырыбына қатысты 8 сөзді анықтайды. Қалған сөздердің бас әріптерінен сөз құрастыру қажет <br> | презентация https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/algoritm-zhane-atqarushy-uhymy <br> |
Сабақтың ортасы (20 мин) |
<p>Сабақтың тақырыбы мен мақсатын құру </p><p>Оқушылардан лабиринтті қайда кездестіргені туралы мысал келтіруін сұрау. </p><p>Лабиринт – түрлі өткелдер мен жолдар арқылы берілген шатасқан күрделі құрылым. Виртуалды лабиринт желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстарды, кедергілерді өту бойынша берілетін ойындар топтамасында, балалар ойындарында көптеп кездеседі. «Тілек айту». </p><p>- Балалар, біздің машинамыздың жанармайы бітіп қалуға жақын. Бір-бірімізге тілек айтып, бакқа жанармай құйып алайық. Бірінші тілекті былай деп бастаймын... </p><p>Жорамал жауап: бүгінгі сабақта белсенді болуына тілектеспін. Оқушылар бір-біріне тілек айтады. Соңғы оқушы тілегін айтып, кішкентай машина өзіме қайтарады. </p><p>- Ал енді жолға шығайық. Бағдаршамның қызыл шамы жанып тұр. Жасыл шам жанғанша, тауыққа, қоянға, динозаврға көмектесіп, мына тапсырманы жұппен орындайық. </p><p>-Тапсырманы тексеру үшін, басқа жұппен алмасамыз.</p><p> - Бәріне көмектестік. Жарайсыңдар!!! Міне жасыл шам да жағылды. Ары қарай жылжыйық. </p><p>Сергіту сәтін өткізу.</p><br> | |
Сабақтың соңы (10 мин) |
<p>Практикалық жұмыс </p><p>Оқушыларға алгоритімді жазу барысындағы тестілеудің қажеттілігін түсіндіріңіз. Мұғалім жұмысты бақылайды. Алгоритмнің дұрыстығын тексеру үшін, тапсырманы орындаған соң тексереміз.. </p><p>Қате табылған жағдайда оны бірлесе отырып дұрыстаймыз. Нәтижесін сыныппен талқылаймыз.. <br></p> | https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/algoritm-turleri |
Рефлексия (3 мин) |
<p>Оқушыларға сабақта өткен білімді еске түсіруді ұсыну </p><p>Оқушылармен ең қиын болған сабақ бөлімін талқылаңыз <br></p> |
Пікірлер(0)