Суасты тіршілігіне қамқорлық
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:
Суасты тіршілігіне қамқорлық
24.02.2020
313
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 4.2.3.1 Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау,автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
Сабақтың мақсаты: | <p>Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады .Кейіпкердің іс -әрекетін бағалай алады .</p><p>Қажетті ақпараттарды тауып, талдау жасап оқи алады</p><p>Тақырыпқа қатысты өз ойын дәлелдей алады . </p> |
Тілдік мақсаттар: | Берілген тақырып бойынша мәтін мазмұнын айта алады |
Күтілетін нәтиже: | Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады .Кейіпкердің іс -әрекетін бағалай алады . |
Бағалау критерийлері: | Мәтіннің негізгі ойын деректер келтіре отырып дәлелдейді |
Құндылықтарды дарыту: | Жауапкершілік, белсенді азаматтық ұстаным танытуға баулу |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта |
Пәнаралық байланыс: | дүниетану |
Бастапқы білім: | қоршаған орта туралы ,оған нелер жататындығы туралы біледі |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (7 минут) |
Психологиялық дайындық. "Балық аулау " ойыны арқылы бір-біріне тілектер айтады . Табиғатқа көмектесу үшін өзің қандай іс-әрекеттер жасадың ? | <br> |
Сабақтың ортасы (20 минут) |
<p> "Пікіріңді айт " айдары </p><p>-Суасты жануарларының тіршілігіне қандай қауіп-қатер төнуі мүмкін ?</p><p>-Суда тіршілік ететін жануарларға адамның қамқорлығы қажет пе ?</p><p>ҚБ: "Басбармақ "</p><p> "Түсініп оқы " айдары </p><p> "Балықтарға көмек " әдісі бойынша мәтінмен таныстыру .Болжау әдісі бойынша оқушылар мәтіннің бір бөлігін оқып болғаннан кейін , олардың ойларынша әрі қарай не болатынын болжайды .Оқушылар оқылған мәтінде келтірілген өз болжамдарына негіз болған ойларға сүйене отырып ,өз болжамдарын дәлелдеулері тиіс . Сөздікпен жұмыс .</p><p> "Біліміңді қолдан" айдары </p><p>-Бұл жануарлардың қайсысы туралы қызықты ақпарат айта аласың ?</p><p>Дискриптор:</p><p>-Сұраққа жауап береді </p><p>ҚБ: "Ду қол шапалақ "</p> | <br> |
Сабақтың соңы (7 минут) |
<p> "Қорытындыла " айдары </p><p>-Жануарлар тіршілігінің қиындықтарын шешу не үшін керек ? </p><p>Жіңішке сұрақ ?</p><p>- Мақсат пен әкесі жылым жасау үшін қандай құралды пайдаланады ?</p><p>-Қандай балықтарды білесің ?</p><p>Жуан сұрақ</p><p>-Оттегі деген не ?</p><p>-Балық аулауға тыйым салынатын мерзім болуы мүмкін бе ?</p><p><br></p> | <br> |
Рефлексия (6 минут) |
<p> "Ойлан " айдары .Қыста балықтарға көмек керектігін бұған дейін естіп, білдің бе ?</p><p>-Жылымды не үшін жасау керек ?</p> | <br> |
Пікірлер(0)