Үш амалмен орындалатын есептер шығару
Математика
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Есепті шешу жолдары
Тақырып:
Үш амалмен орындалатын есептер шығару
27.02.2020
379
21
Тақырыбы | <p>Үш амалмен орындалатын есептер шығару<br></p><p><br></p> |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | <p>3.5.1.7 үш амалмен шығарылатын есептерді (шамалар арасындағы тәуелділкке құрылған жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу және шығару </p><p><br></p><p><br></p> |
Сабақ мақсаттары | <p>Барлық оқушылар: үш амалмен шығарылатын есептерді шығарады Көптеген оқушылыр: мұғалімнің көмегімен жаңа білімді түсініп, алған білімін өмірде қолдана алады. Кейбір оқушылар: тақырыпты терең меңгеруге арналған тапсырмаларды орындайды. <br></p><p><br></p> |
Құндылықтарды дарыту | <p>Мүдделі тараптармен бірігіп жұмыс істеуге дайындық, олардың пікірлері мен ұсыныстарына ашықтық, шешімді бірігіп қабылдау <br></p><p><br></p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (13мин) |
<p> Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Өзіме тілек» әдісі Балалар бір қағазға бүгінгі күнге арнап өзіне тілек жазады. Тілек жазылған қағазды орайды, басқа топтармен ауыстырылады . Тілектерді ашып оқиды . Бүгінгі күнге баршаңызға сәттілік тілейміз Асық арқылы бөлу Сыныптағы бала санына қарай 3 түрлі асық шашылады, әр оқушы өзіне ұнаған түсті( санды) алады түстер бір-бірін тауып, бір топ құрайды Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! </p><p> Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Алдыңғы білімді еске түсіру (ұ) «Ширату» әдісі . Тест. 1. Тік төртбұрыштың ауданы а) (а+в)*2 ә) а+в+с б) а * в 2. 4 санының квадраты а) 8 ә) 16 б) 24 3.Шаршының периметрі а) (а+в)*2 ә) 4а б) а +в 4. 200:50+460 өрнегінің мәні а) 464 ә) 645 б) 546 5. 4 дәптер 60 тг тұрады. 6 дәптерге неше теңге төлейді? а) 90тг ә) 85 тг б) 70 тг ҚБ: «Отшашу» әдісі арқылы бір-бірін бағалау. Кеспе қағаздағы есептерді шығару арқылы тақырыпты ашу -Ал енді балалар осы «ЭКСПО-2017» көрмесінің негізгі белгісін орналастырайық . Егер есепті дұрыс шешсек онда біз осы көрмеге әлемнің неше елі қатысқанын білетін боламыз (196*4 – 439) :3= 115 Ал балалар осы есептің басқа есептерден қандай өзгешелігі бар ? Ендеше балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Үш амалмен орындалатын есептер шығару Оқу мақсатын таныстыру 3.5.1.7 үш амалмен шығарылатын есептерді модельдеу және шығару <br></p><p><br></p> | <p>Оқушыларды топтарға бөлуге арналған асықтар. <img style="width: 156px;" src="/uploads/lesson_plans/5e57a7fd1baeb/images/5e57ad90574df.png"><br></p><p> Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары <br></p><p><br></p> |
Сабақтың ортасы (20 минут) |
<p>«Үш амалмен шығарылатын есептерді модельдеу және шығару» видео ролик <br></p><p>Белсенді оқу тапсырмалары(жұпта ,топта) 1 топ Ересек а - 90 тг-ден 6 (б) Балаға – 45 тг-ден 10 (б) ? тг ІІ топ Сатып алды- 500тг лік 2 (б) ? тг 200тг лік 5 (б) ІІІ топ І орам -324 м ? көйлек ІІ орам -?,131 м кем 1 көйлек- 4 м Дескриптор: Шартын дұрыс құрады Тиісті амалдарды таңдайды Өрнектің шешуін жазады Жауабын жазады Топтың жұмысын «Жапондық әдіс» бағалау «Кім тапқыр?» әдісі Зерттеу тәсілі 8-тапсырма Бұл тапсырманы тәжірбиелік тапсырма ретінде орындайды. Дорбаға қызыл және ақ түсті асықтар салып, бірнеше оқушыға дорбадан асықтар алғызып тәжірибе жасату. ҚБ. (Ж) А тобы Саят әрқайсысы 9 теңге тұратын 3 альбом және 4 қалам сатып алды. Ол барлық затқа 59 теңге төледі. Қалам неше теңге тұрады? Дискриптор - есептің қысқаша моделін құрады; - шамалар арасындағы тәуелділіктің негізінде санды өрнектер құрастырады; - өрнектердің мәнін табады; - есептің жауабын жазады. Б тобы Саят әрқайсысы 9 теңге тұратын 3 альбом және 8 теңге тұратын 4 қалам сатып алды. Ол 100 теңге төледі. Саятқа неше теңге қайтарды? Дискриптор - есептің қысқаша моделін құрады; - шамалар арасындағы тәуелділіктің негізінде санды өрнектер құрастырады; - өрнектердің мәнін табады; есептің жауабын жазады. С тобы Саят әрқайсысы 9 теңге тұратын 3 альбом және 8 теңге тұратын 4 қалам сатып алды. Ол барлық затқа неше теңге төледі? Дискриптор - есептің қысқаша моделін құрады; - шамалар арасындағы тәуелділіктің негізінде санды өрнектер құрастырады; - өрнектердің мәнін табады; есептің жауабын жазады. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау <br></p><p><br></p> | <p><a href="https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/esep-sheshimin-modeldeu-tasilderi" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/esep-sheshimin-modeldeu-tasilderi</a></p><p><img style="width: 97px;" src="/uploads/lesson_plans/5e57a7fd1baeb/images/5e57ac07f3d75.png"><br></p><p><br></p> |
Сабақтың соңы (7 мин) |
<p><br></p><p>(ҚБ) “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісі. Рефлексия (жеке) Кері байланыс парақшасы. </p><p><img style="width: 352px;" src="/uploads/lesson_plans/5e57a7fd1baeb/images/5e57acaa98662.png"><br></p> | <p><br></p><p>Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату <br></p> |
Қосымша ақпарат
<p><br></p><p><br></p>
Пікірлер(0)