Кері итеруші күш
Физика
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Қысым
Тақырып:
Кері итеруші күш
28.02.2020
39
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; </p><p> 7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану; </p><p> 7.3.1.14 - дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттеу. </p> |
Сабақтың мақсаты: | <p>• сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру;</p><p> • дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттеу;</p><p> • Архимед заңын есептер шығаруда қолдану. </p> |
Тілдік мақсаттар: | <p>Білім алушылар: қатты денеге түсірілген қысым күшке және тіректің ауданына қандай тәуелділікте болатынын сипаттай алады. Сұйықтар мен газдарда денеге қандай күштер әсер ететінін ауызша анықтайды.</p><p> Пәндік лексика және терминология: </p><p>барометр, манометр, денелердің жүзу шарттары, кері итеруші күш, қысым, атмосфералық қысым, гидростатикалық қысым, Архимед күші, қысым күші, баған биіктігі. </p><p>Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері: </p><p> Қатты заттардағы қысым … </p><p> Сұйықтардағы қысым . </p><p> Газдардағы қысым… </p><p> Кысым артады /азаяды … </p><p> Газдар туралы айтқанда (менің ойымша) қысым үлкенірек/кішірек бола алады...</p><p> Басқа физикалық шамалар сияқты қысымның да өлшем бірлігі ... болады. </p> |
Күтілетін нәтиже: | <p>• сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіре алады; </p><p> • дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттейді;</p><p> • Архимед заңын есептер шығаруда қолданады. </p> |
Бағалау критерийлері: | <p>• сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіре алады;</p><p> • дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттейді; </p><p> • Архимед заңын есептер шығаруда қолданады. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу құндылықтарына баулу жауапкершілікті сезіну, қарым-қатынас жасау қабілеттері – жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы іске асырылады. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интерактивті тақта, www.bilimland.kz, twig-bilim.kz, презентация, компьютер |
Пәнаралық байланыс: | Жаратылыстану, География, Информатика |
Бастапқы білім: | Білім алушылар география және жаратылыстану пәндерінен атмосфералық қысым және оның биіктікке тәуелділігі туралы біледі. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a013c233d.png" style="width: 594.864px; height: 463.864px;"><br></p> | <p>Пазл</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>Ребус <br></p> |
Сабақтың ортасы |
<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a0dcda264.png" style="width: 555.364px; height: 590.385px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a15f4ae9b.png" style="width: 486.778px; height: 652.123px;"></p><p></p><p></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a2b80b489.png" style="width: 597.778px; height: 431.478px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a2cf8fb31.png" style="width: 600.19px; height: 401.559px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a2f6d5a55.png" style="width: 596.437px; height: 410.215px;"><br></p> | <p> «Физика» </p><p>оқулығы </p><p> 7-сынып</p><p><br></p><p><br></p><p> </p><p> Слайд </p><p> <a href="https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/fizika-negizi/qysym/lesson/arximed-kushi" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/</a></p><p><a href="https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/fizika-negizi/qysym/lesson/arximed-kushi" target="_blank">courses/physics-kk/fizika-negizi/qysym/lesson/arximed-kushi</a> </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><a href="https://twig-bilim.kz/kz/" target="_blank">https://twig-bilim.kz/kz/</a><a href="https://twig-bilim.kz/kz/film/buoyancy" target="_blank"></a></p><p><a href="https://twig-bilim.kz/kz/film/buoyancy" target="_blank">film/buoyancy</a> </p><p><br></p><p> Ноутбук </p><p><br></p><p> <a href="https://bilimland.kz" target="_blank">https://bilimland.kz</a> </p><p> СББ платформасы </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p> штатив </p><p> динамометр </p><p>Архимед шелегі </p><p> жүк </p><p> жұмыртқа, тұз, </p><p>су, 2 ыдыс </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p> А4 қағаз </p><p> Маркер </p><p> Дескриптор</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p> <a href="https://phet.colorado.edu/" target="_blank">https://phet.colorado.edu/</a><a href="https://phet.colorado.edu/en/simulation/legacy/buoyancy" target="_blank"></a></p><p><a href="https://phet.colorado.edu/en/simulation/legacy/buoyancy" target="_blank">en/simulation/legacy/buoyancy</a> </p> |
Сабақтың соңы |
<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a29b68434.png" style="width: 624.203px; height: 406.639px;"><br></p> | https://get.plickers.com |
Рефлексия |
Рефлексия «SMS хабарлама» әдісі Білім алушылар бүгінгі сабақтан «не түйгендерін, нені меңгергендерін, қандай қиындықтар туындағанын» ұялы телефондары арқылы онлайн кері байланыс ұсынады. | <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e589ee0d5576/images/5e58a257052c7.png" style="width: 50%;"><br></p> |
Пікірлер(0)