Тіршілік көзі еңбекте
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:
Тіршілік көзі еңбекте
28.02.2020
140
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>4.1.5.1 Өз ойын, сезімін ,көзқарасын өмірде болған өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру.</p><p>4.3.2.1 Таныс мәтінге жаңа киіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу</p> |
Сабақтың мақсаты: | <p><b>Барлық оқушылар: </b>Өз ойын, сезімін, көзқарасын ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып пікір айта алады. Мәтінге жаңа кеиіпкер қосып, жаңа сюжет енгізе алады. Тақырыпқа сәйкес сурет салып, иллюстрация негізінде әңгімелейді.</p><p><b>Оқушылардың басым бөлігі: </b>Мәтінді оқып, оқиға желісін анықтап, қорытынды шығара алады.</p><p><b>Кейбір оқушылар: </b>Өзгенің өмірінен тәрбиелік жағдаятын ашып көрсете алады.</p> |
Тілдік мақсаттар: | <b>Тілдік дағдылар. Терминология.Сөз тіркестері:</b> |
Күтілетін нәтиже: | <p>Өз ойын, сезімін, көзқарасын ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып пікір айтады.</p><p> Мәтінге жаңа киіпкер қосып, жаңа сюжет енгізеді. </p><p> Оқиға жүйесіне жаңа жоспар құрастырады.</p> |
Бағалау критерийлері: | <p>Өз ойын, сезімін, көзқарасын ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып пікір айтады.</p><p>Мәтінге жаңа киіпкер қосып, жаңа сюжет енгізеді.</p><p>Оқиға жүйесіне жаңа жоспар құрастырады.</p> |
Құндылықтарды дарыту: | Адамгершілік, еңбекқорлық. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Еңбек туралы суреттер, тапсырмалар жазылған карточкалар. |
Пәнаралық байланыс: | жаратылыстану |
Бастапқы білім: | Қызыл кітаптың не үшін қажет екенін біле алады. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p>Ұйымдастыру кезеңі:</p><p>Оқушылармен амандасу </p><p>Оқушыларды түгендеу</p><p>Психологиялық ахуал туғызу</p><p>Тренинг</p><p>Оқушыларға ішінде адам бойындағы қасиеттері жазылған шар беріледі</p><p>Оқушылар оны жарып, шыққан сөзбен бір-біріне жылы лебіздерін айтады.</p><p>Сол арқылы тақырып ашылады.</p><p><b>Кітаппен жұмыс. (Жеке жұмыс)</b></p><p><b>"</b>Есік қаққан Еңбек" мәтінін абзацтарға бөліп оқы, бір-біріне түсіндіреді.</p><p><br></p> | |
Сабақтың ортасы |
<p><b>Ұжымдық жұмыс:</b></p><p><b>Суретті жұмбақ.</b></p><p>Еңбектің наны тәтті,</p><p>Жалқаудың жаны тәтті.</p><p>Еңбек етсең ерінбей тояды қарның тіленбей.</p><p> Ерінбей еңбек етсең, ерінің асқа тиеді.</p><p><br></p><p><b>Сергіту сәті:</b></p><p>сынып ішінде жасырынған алмаларды еңбектеніп жинап, жұмбақты шешу арқылы себетке жинау</p><p><b><br></b></p> | |
Сабақтың соңы |
<span style="font-weight: bolder;">Пікірталас: </span>Менің еңбек етуім қажет және қажет емес | |
Рефлексия |
<p>"Блоб ағашы"</p><p><br></p><p>Үйге тапсырма: еңбек туралы сурет салу.</p> |
Пікірлер(0)