Дауыссыз л мен р
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Туған өлкем
Тақырып:
Дауыссыз л мен р
20.03.2020
101
4
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>2.4.1.3 Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу; </p><p>2.2.1.1 Сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; </p><p><br></p> |
Сабақтың мақсаты: | <p><br></p><p>Барлық оқушылар орындай алады: </p><p> Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады;</p><p> Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің мазмұнына бағытталған сұрақтар қоя біледі; </p><p>Кейбір оқушылар орындай алады: Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; <br></p> |
Тілдік мақсаттар: | <p>Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату </p><p><br></p> |
Күтілетін нәтиже: | <p>Талқылауға арналған сұрақтар: </p><p> Не себепті......деп ойлайсыз </p><p> 1. дауыссыз дыбыстар қаншаға бөлінеді? </p><p> 2. Сұхбат дегеніміз не? </p><p> 3. П,б іәріптері қандай дыбыстарға жатады </p> |
Бағалау критерийлері: | <p><br></p><p>1. Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; 2. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; 3. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтырады; </p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p><br></p><p>Топта бірігіп жұмыс жасау, ауызбіршілік.</p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | <p><br></p><p>Ғаламтор ресурстары</p> |
Пәнаралық байланыс: | Музыка, қазақ тілі |
Бастапқы білім: | <p><br></p><p>Дауыссыз л мен р</p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
<p><br></p><p>«Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін </p><p><br></p><p><br></p> | <p><br></p><p>Сары ,қызыл ,жасыл , житондар</p><p><br></p><p><br></p><p>іс-қимылмен көрсетеді </p> |
Сабақтың ортасы (25 минут) |
<p>Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды.</p><p> 51-жаттығу: « Өлеңді жатқа жаз»ҰЖ </p><p>Дескриптор: <br> 1. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; </p><p> 2. Өлеңді көшіріп жазады, р дыбысынан басталатын сөздердің астын сызады;</p><p> 3 .Айтылуы мен жазылуын салыстырады; </p><p> Кері байланыс: «Житондар» </p><p> ҚБ « Жұлдызшалар» </p><p> 52-жаттығу:« Әріпті өзгерт»ӨЖ</p><p> Дескриптор: 1. Берілген сөздерді оқиды; </p><p> 2.Сөздердің бірінші әрпін л әрпіне өзгертіп жазады; </p><p> 3. Өзгеріске ұшыраған сөзге мән береді; </p><p> Кері байланыс: «Житондар»</p><p> ҚБ « Жұлдызшалар» </p><p> Сергіту сәті </p><p> 5 3-жаттығу: </p><p> «Мәтін құра» ТЖ </p><p> Дескриптор:</p><p> 1. Берілген мәтінді тізбектеп оқиды; </p><p> 2. Мәтіннің негізгі ойын табады: </p><p> 3.Сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін сипаттайды;</p><p> 4. Құрылымдық бөліктерін анықтайды; </p><p> 5.Мәтіннен л дыбысынан басталатын сөздерді табады; </p><p> Кері байланыс: «Житондар» </p><p>ҚБ «Жұлдызшалар» </p><p><br></p> | <p><br></p><p>Білім ағашы парақ шасы стикер </p><p><br></p> |
Сабақтың соңы (10 минут) |
<p>Үй тапсырмасы: 60-бет 50 жаттығу әңгіме құрау Кері байланыс: «Білім ағашы» </p><p><br></p> | <p>білім ағашы парақ шасы стикер </p><p><br></p> |
Рефлексия (3 минут) |
<p><br></p><p>Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) </p> |
Пікірлер(0)