Төрт түлік мал мен егіншілік. Ақ бидай.

Амирина Ляйля Бауржановна
Амирина Ляйля Бауржановна
СКО
Мамлютка
КГУ Мамлютская средняя школа №2
Қазақ тілі
Класс:
7-сынып
Раздел:
Туған өлке публицистика беттерінде
Тема:

Төрт түлік мал мен егіншілік. Ақ бидай.

13.02.2020
144
Скачать в PDF Скачать в WORD
Цели обучения (ссылка на учебную программу): Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру. - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу.  
Цели урока: Барлық оқушылар: • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. Оқушылардың басым бөлігі: • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. Кейбір оқушылар: • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.  
Языковые цели: -
Ожидаемый результат: Оқушылардың басым бөлігі: • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.  
Критерии успеха: Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.  
Привитие ценностей: -
Навыки использования ИКТ: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Межпредметная связь: Музыка, қазақ тілі,тарих. 
Предыдущие знания: -

Ход урока

Этапы урока Запланированная деятельность на уроке Ресурсы

Начало урока

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)  

Середина урока

Үй тапсырмасын тексеру. А4 парағына өткен сабақта өткен жаңа сөздерді жазады. Қуаңшылық – засуха Нашар – слабо, бедно. Мұң-зарына – печаль, горе. Зая кетпей – не зря, не даром. Айырылмас – не разлучный. Оқулықпен жұмыс. Сауатты оқу үшін 4-тапсырманы орындату. (50 бет) Берілген етістікті жекеше түрде жікте. Айналысу, тұру. І. Мен айналысамын, тұрамын. ІІ. Сен айналысасың, тұрасың. Сіз айналысасыз, тұрасыз. ІІІ. Ол айналысады, тұрады. Сергіту сәті. Физминутка. Берілген сөздерді септеу, жалғауларын белгіле. (бидай, адам) Атау – кім? не? Ілік – кімнің? ненің? –ның, -нің, -дың, -дің, -тың, -тің. Барыс – кімге? неге? қайда? –ға, -ге, -қа, -ке. Табыс – кімді? нені? -ны, -ні, -ды, -ді, -ты, -ті. Жатыс – кімде? неде? қайда? –да, -де, -та, -те. Шығыс – кімнен? неден? қайдан? –нан, -нен, -тан, -тен, -дан, -ден. Көмектес – кіммен? немен? –мен, -бен, -пен. А.с. бидай І.с. бидайдың Б.с. бидайға Т.с. бидайды Ж.с.бидайда Ш.с. бидайдан К.с. бидаймен  

Конец урока

Синтез «Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі Оқушыларға жасырын суреттер таратылады, кімге балық түссе, сол алтын балық болады, оқушы алтын балықтың маскасын киіп, ортаға шығады. Басқа оқушылар оған сұрақтар қояды. Егер жауап бере алмаса топ мүшелері көмектесуіне болады.   

Рефлексия

<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e44fdf4ae5cc/images/5e44ff065e616.png" style="width: 267px;"><br></p>

Отзывы(0)