Мамандықтардың бәрі жақсы

Дусмагамбетова Динара Канатовна
Дусмагамбетова Динара Канатовна
Костанайская
Костанай
ОШ №21
Қазақ тілі
Класс:
6-сынып
Раздел:
Менің туған өлкем өлеңдер мен прозада
Тема:

Мамандықтардың бәрі жақсы

22.01.2020
226
Скачать в PDF Скачать в WORD
Цели обучения (ссылка на учебную программу): <p>6.3.5.1 Жазба жұмыстарында үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу.</p><p>6.5.1.5 Етісітіктің шақтарының қызметін білу.</p>
Цели урока: Оқылым материалдары бойынша&nbsp; егізгі ақпаратты сақтай отырып, жинақы мәтін&nbsp; жазу.&nbsp; Барлық оқушылар: &nbsp; мамандыққа байланысты ұғымдарын тереңдетіп, қызығушылығын арттыру; зат есімнің жалғауларын қайталайды &nbsp;&nbsp; Көптеген оқушылар: презентация бойынша берілген сұрақтарды адам бойындағы қасиеттермен байланыстыра отырып дәлелді түрде жауап береді&nbsp; Кейбір оқушылар: &nbsp; Диалогты сауатты құра алады &nbsp;
Языковые цели: Қазақша сөйлеуге жағдай туғызу, дұрыс сөйлеуге үйрету.&nbsp;
Ожидаемый результат: <p style="box-sizing: border-box; color: rgb(0, 0, 0); font-family: &amp;quot;Open Sans&amp;quot;,sans-serif; font-size: 16px; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; margin-bottom: 5px; margin-top: 0px; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;">• Берілген суреттер мен сөздерді байланыстырады&nbsp; • </p><p style="box-sizing: border-box; color: rgb(0, 0, 0); font-family: &amp;quot;Open Sans&amp;quot;,sans-serif; font-size: 16px; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; margin-bottom: 5px; margin-top: 0px; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;">Ойын жүйелі жеткізеді&nbsp; • </p><p style="box-sizing: border-box; color: rgb(0, 0, 0); font-family: &amp;quot;Open Sans&amp;quot;,sans-serif; font-size: 16px; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; margin-bottom: 5px; margin-top: 0px; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;">Сұрақтарға дәлелді жауап береді&nbsp; </p><p style="box-sizing: border-box; color: rgb(0, 0, 0); font-family: &amp;quot;Open Sans&amp;quot;,sans-serif; font-size: 16px; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; margin-bottom: 5px; margin-top: 0px; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;">• Диалогты сауатты құрады &nbsp;</p>
Критерии успеха: <p>Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тақырыпқа қатысты ақпарат береді, сыныптастарымен тілдеседі.&nbsp; Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы ірі кітапхана- ларды басқаларға таныстырады, сипаттайды.&nbsp; Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды, қарапайым үлгілер арқылы Сөйлесімге келеді. &nbsp;</p>
Привитие ценностей: Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; &nbsp; Тәрбие: ата-ана қадірін, отбасы қадірін түсіну.&nbsp; «Адам болып туған соң, &nbsp; Адам болып өлу лазым». &nbsp; «Өз қадірің - өз байлығың &nbsp;
Навыки использования ИКТ: Презентация

Ход урока

Этапы урока Запланированная деятельность на уроке Ресурсы

Начало урока

Сәлемдесу.&nbsp; Сыныппен амандасу. Сыныпты төменде берілген суреттер арқылы мозайка әдісімен топқа бөлу&nbsp; Мына берілген суреттер мен сөздердің арасында қандай байланыс бар?&nbsp; Суреттер бойынша әңгіме&nbsp; Мұғалім оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Галереяны шарлау» әдісін қолданып, тақтаға тақырыпқа қатысты суреттер іледі. Суреттердің астында &nbsp;&nbsp; Мұғалім шәкірттерді оқу мақсатымен және бағалау критерийлерімен таныстырады &nbsp; <br>

Середина урока

Жаңа сөздермен танысу: &nbsp; мамандық таңдау - выбор профессии &nbsp; мақсат - цель &nbsp; дегеніне жете алады - умеет достигнуть цели &nbsp; қалауымен таңдап алады - выбирают по желанию &nbsp; арашашысы - спасатель &nbsp; өрнек салады - плетет узоры &nbsp; терең - глубокий &nbsp; білім алуға талпынады - стремится получить знание &nbsp; әрқашан үндесіп жатады - всегда созвучны &nbsp; 2. Мамандық таңдау. Мәтінмен жұмыс &nbsp; Мамандық таңдау - әр адамның мақсаты. «Армансыз адам, қанатсыз құспен тең»,- дейді халық. Барлық адамның арманы болады. Арманшыл адам болашақта дегеніне жете алады. Мамандық пен өнерді ол өз қалауымен таңдап алады. &nbsp; Мамандықтың түрі көп. Әнші халық алдына шығып ән салады. Дәрігер – адам өмірінің арашасы. Ұстаз шәкірттерді білімге жетелейді. Жазушы сөзбен өрнек салады. &nbsp; Адам жас кезінен терең білім алуға талпынады. Көп оқиды. Өз бетінше ізденеді. Басқа адамдардың өмірімен танысады. Сондықтан да бала шақ пен болашақ әрқашан үндесіп жатады &nbsp; <br>

Конец урока

Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.&nbsp; Оқылым. Жазылым. Тілдесім. Әр суретке жазбаша сұрақ дайындайды, диалог құрады.&nbsp; Оқылым. Жазылым. Болымсыз етістік тудыратын -ған, -ген, -қан, -ген жұрнақтары мен «емес» көмекші етіс- тігін пайдаланып, сөздерді болымсыз етістікке&nbsp; айналдырады. &nbsp; <br>

рефлексия

«Екі жұлдыз, бір тілек» <br>

Приложение:

Открыть файл Мамандықтардың барлығы жақсы

Отзывы(0)