Жылқы – ер қанаты
Жылқы – ер қанаты
| Цели обучения (ссылка на учебную программу): | Т2. Назарын шоғырландырып тыңдау. 7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау |
| Цели урока: | • Қазақ тіліндегі нақты хабарламалар арқылы оқушыларға жылқы малы жайлы ақпарат беру. • Сөйлесім барысында сын тұрғысынан ойлауға үйретудің белсенді элементтерін пайдалану негізінде оқушылардың танымдық белсенділігін арттыру. • Қазақша шағын мәтіндерді баяндау арқылы ақпараттық-танымдық құзыреттілігін қалыптастыру. |
| Языковые цели: | Сабақ тақырыбына қатысты жаңа сөздер мен жаңа ұғымдар беріледі. Сөйлемдерінің лексикалық –грамматикалық талаптарға сай құрылуына назар аударылады. Лексикалық минимум: киелі жануар - священное животное атбегі - конный всадник (тот, кто готовит лошадей на скачки) ел қорғаған – защитник страны жан серігі – душевный спутник реңк - оттенок ажырату - различать жүйрік - скакун |
| Ожидаемый результат: | Оқушылардың жылқы жануры жайлы жаңа ақпараттармен білімін жетілідіріп және қазақ тіліндн сөйлеуге дағдылануы. |
| Критерии успеха: | • Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақша жылқы малы жайлы ақпарат береді, мәтіндегі жаңа сөздерді меңгереді, сөйлесім барысында қолданады. • Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде жылқы малын сипаттайды, қасиеті жайлы мәліметтер береді. • Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды. |
| Привитие ценностей: | Адамгершілік, ізеттілік |
| Навыки использования ИКТ: | Интербелсенді тақта, түрлі-түсті стикерлер, |
| Межпредметная связь: | Орыс тілі, биология |
| Предыдущие знания: | Өткен сабақтағы білімді сұраққа жауап беру арқылы бекіту |
Ход урока
| Этапы урока | Запланированная деятельность на уроке | Ресурсы |
|---|---|---|
|
Начало урока |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Түрлі-түсті стикер арқылы топқа бөлу. 2.Төрт түлік | Домашние животные на казахском | Introduce children to four kinds of livestock бейнекөрініс көрсетіледі. 3. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері талқыланады. 4. Сөздік жұмысы: киелі жануар - святое животное атбегі - конный всадник ел қорғаған - страны защищал жан серігі – душевный спутник реңк - оттенок ажырату - жүйрік – быстрый 5.Жеке жұмыс Тыңдалым алдындағы тапсырма: «Микрофон» әдісі 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. Оқушылардан төрт түлік мал туралы, үй жануарлары туралы не білетіндіктерін сұрау: - Төрт түлік деп нені атаймыз? - Төрт түлікке қандай жануарлар жатады? - Не себепті олар «төрт түлік» деп аталады? 6. Жұптық жұмыс «Қос жазба күнделігі» әдісі 2 – тапсырма. Төрт түлік туралы қандай мақал – мәтел білесің? Білетін мақалыңды діптерге жазып, оның мағынасын түсіндір. Мақал - мәтел Түсіндірме Кері байланыс: «Үш шапалақ» әдісі қалыптастырушы бағалау.
|
www.youtube.com/watch?v=lD6fpwKr4NQ |
|
Середина урока |
7. Жеке жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі 3 – тапсырма. Түліктің төлін тап. Оларды атап, орысша баламасын айт. Түйе (бота)Верблюд (верблюжонок)Жылқы (құлын)Лошадь (жеребенок)Сиыр (бұзау)Корова (теленок)Қой (қозы)Баран (ягненок)Ешкі (лақ)Коза (козленок) 8. Топтық жұмыс 4-тапсырма. Тыңда. Мәтінді оқы. 1-топ «INSERT» әдісі
2-топ «Синквейн» әдісі
3-топ «Төрт сөйлем» әдісі
Кері байланыс: «Смайликтер» әдісі қалыптастырушы бағалау.
|
|
|
Конец урока |
9. Топтық жұмыс «Еркін әңгіме» әдісі 6- тапсырма. Эссе тақырыбы: «Жылқы кисе – киім, жылқы мінсе – көлік, жылқы жесе – тамақ, жылқы ішсе сусын» деген ойды қалай түсінесің? Мұғалім кері байланыс береді: «Мадақтау» әдісі қалыптастырушы бағалау.
Үй жұмысы 59 бет, 5 – тапсырма (жазбаша) Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестердір. |
|
|
Рефлексия |
Рефлексия «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – не үйрендім ? Маған не ұнады? Балан үйрек - Бүгін мен не жасадым және неге қол жеткіздім? Ортан терек – Менің көңіл-күйім? Шылдыр шүмек – Бүгін кімге көмектесе алдым? Кішкене бөбек – Қандай қиындық болды, оны жеңе алдым ба?
|








Отзывы(0)