Тазалық – денсаулық кепілі
Тазалық – денсаулық кепілі
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.1.4.1. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру |
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: жеке бас гигиенасы ережелерін біледі, гигиена құралдардын ажырата алады; Көптеген оқушылар: Жеке бас гигенасының құралдарын біледі, ажырата алады және сақтайды; Кейбір оқушылар: Жеке бас гигенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді және өзгені үйретеді; гигиена құралдарын өмірмен байланыстарды; |
| Бағалау критерийлер | жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді; |
| Тілдік мақсаттар | гигиена – гигиена – hygiene Тазалық - чистота-cleanliness |
| Құндылықтарды дарыту | Оқушының бойында тазалық денсаулықтың кепілі екендігін түсіндіру және бойына дарыту |
| Пәнаралық байланыстар | сауат ашу, көркем еңбек, дүниетану |
| АКТ қолдану дағдылары | Слайд |
| Бастапқы білім | Денің сау болсын десең |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы Психологиялық дайындық – Шаттық шеңберін құрып, тілек тілеу (2 мин) |
І.Психологиялық дайындық -Балалар, Ботаның сандықшасында не бар деп ойлайсыздар? (әр нұсқа тыңдалады.) -Олай болса мен жұмбақ жасырайын. 1. 1.Ертемен күнде сен, қолыңды сүйкейсің. Кетіп кір ласың, тап-таза боласың. Бұл не? (Сабын) 2. Арқалығы сүйектен, Жапсырылған қылы бар. Тістен көрсе кірлерді, Тұра алмайтын жыны бар. Бұл не? (Тіс щеткасы) 3) Қолы жоқ, сөзі жоқ, бірақ та тісі бар, Басыңмен ісі бар. Бұл не? (Тарақ) |
|
|
Сабақтың ортасы (36 мин) |
І тапсырма – жұптық . «Жарнама жасау» әдісі Зерттеу арқылы қорытынды шығару ІІ тапсырма : Ұжымдық тапсырма. «Алтын ереже» әдісі.Тақтаға ілінген суретке қарап гигиена ережесін құрастыру.
ІІІ топтық жұмыс. «Мен зерттеушімін» әдісі- жеке бас гигиена құралдарын зерттеу. Әр топ сабын, шампунь, тіс пастасының пайдасы мен зиянды жақтарын анықтайды
Сергіту сәті ІV-тапсырма Жеке жұмыс «Мен білемін» әдісі . Берілген сөйлемдерді толықтыру Ауырып қалған жағдайда......(дәрігер) кеңесін алу -Тамақтанар алдында.........(қол жуу); -Көкөністер мен жемістерді........(жуып жеу); -Әр жексенбі күндері......(жуынып тырнақты алу); -Тамақтан кейін ауызды........(.шаю); -Күніне 2 рет..........(тісті тазалау) V-тапсырма “Суреттер сөйлейді” тәсілі Оқушыларға суреттер таратылады. Сол суреттерді топтастырады
|
І тапсырма - Қ\Б: семантикалақ карта арқылы бағалау Топтар І топ ІІ топ ІІІ топ Дескриптор:- дәрумендер туралы ақпарат алады; -Алған ақпараттарын зерттейді - Денені шынықтыру мен тазалық сақтау -денсаулықты сақтаудың басты шарттары екенін айтады ІІ тапсырма Қ\Б: Әр дұрыс жауапқа гигиена құралдары беріледі Дескриптор:-Суретке мұқият қарайды -Сурет арқылы гигиена ережелерін құрастырады ІІІ тапсырма. Қ\Б: Топтық бағалау арқылы «Жас зерттеушілер» тобын анықтау Дескриптор:-Берілген тапсырма бойынша ізденеді; -мәлімет алады -Осы құралдардың пайдасы мен зиянын ІV тапсырма.Қ\Б: Дайын жұмысты жинап алып әр оқушы жауабы тексеріледі, әр дұрыс жауапқа сабын түрлері беріледі Дескриптор: -Дұрыс жауапты таңдайды -Сөйлемдерді толықтырады V тапсырма.Қ/б Әр дұрыс жауапқа «ұқыпты бала» деген белгі беріледі Дескриптор: -оқушылар суретті мұқият қарайды; -суреттің орнын анықтайды; |
|
Сабақтың соңы (2 мин) |
|
- ДӘРУМЕНДЕР
- ДЕНСАУЛЫҚ
- ТАЗАЛЫҚ




Мен бәрін жақсы орындадым, менің көңіл күйім тамаша!
Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.
Мен тапсырманы орындай алмадым, менің көңіл күйім жоқ
Пікірлер(0)