Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: қарапайым тригономтриялық теңдеулердің анықтамасын біледі. Көптеген оқушылар: қарапайым тригономтриялық теңдеулердің анықтамасын қолдана алады. Кейбір оқушылар: күрделі тригонометриялық теңдеулерді қарапайым түрдегі тригометриялық теңдеуге келтіру арқылы шығара алады. Бағалау критерийі:
Тілдік мақсаттар: Пәнге қатысты лексика мен терминология: Тригонметриялық функция, кері тригонометриялық функция, қарапайым тригонометриялық теңдеу, тригонометриялық теңдеуді шешу, функцияның анықталу облысы, мәндер жиыны.... Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Тригонметриялық теңдеудің шешімі ... Тригонометриялық функцияның анықталу облысы ... ... қарапайым тригонометриялық теңдеу түріне келтіру. түріне келтіру үшін тригонометриялық тепе-теңдікті тиімді қолдану. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Ұйымдастыру (3-мин) | Сәлемдесу, шаттық шеңберін құру, бір – біріне тілек айту арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Төрт түрлі анықтама беріледі, оның шешімін табу арқылы 4 топқа бөлемін:
| |
Жаңа сабақты меңгерту (10-мин) | Бейне ролик. Мысалдар келтіру:
| |
Есептер шығару (22-мин) | 1-тапсырма. Сәйкестендір: Дескриптор:
2. Теңдеудің жауабын сәйкестендіреді. Кері байланыс: «бірін-бірі бағалау» Тригонометрия тарихынан бейне ролик: Дескриптор: Қарапайым тригонометриялық теңдеуді шешеді; Берілген интервалдағы теңдеудің шешімдерін табады. Кері байланыс: «ауызша» 3-тапсырма. Құндылықтарға баулуға арналған топтық жұмыс Нұрсұлтан қаласындағы Бейбітшілік және Келісім Сарайы Қазақстан жеріндегі бірлік пен достастықтың, бейбітшілік пен ынтымақтастықтың белгісі. Бейбітшілік және келісім сарайы табаны шаршы болатын пирамида іспетті етіп тұрғызылған. Оның табан қабырғасының ұзындығы 62 м. Ал бүйір жағындағы үшбұрыштың бүйір қабырғасы табан қабырғасымен 60 градус бұрыш жасайды. Пирамида толық бетінің ауданын табыңыз. Кері байланыс: «бас бармақ әдісі» | www.bilim-twig.kz сайтынан |
Бекіту (2-мин) | Сәйкестендіріңіз (Ауызша тапсырма): | |
Сабақтың соңы Рефлексия (3-мин) | Үйге тапсырма. Оқу мақсатына жетпеген оқушыларға оқулықтан №19.9 есептерін беремін. Рефлексия пирамидасы 1. Еске сақтау керек маңызды бір нəрсе 2. Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе 3. Сіз бұрыннан білетін үш нәрсе 4. Сіз үйренген төрт нәрсе Тақтада ілінген рефлексия пирамидасына стикерге жазып қалдырады. |
Пікірлер(0)