Өсімдік және музыка

Досбаева Алуа Сайлаубековна
Досбаева Алуа Сайлаубековна
Костанайская
Косттанай
ШГ№18
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі
Тақырып:

Өсімдік және музыка

13.01.2020
93
PDF жүктеу WORD жүктеу
Сабақтың тақырыбы

Өсімдік және музыка

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)

5.2.1.1 -мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау;

5.4.3.1 –тура және ауыспалы мағыналы сөздерді,көпмағыналы сөздер,омоним,антоним,синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану.  

Сабақ мақсаты

Оқушылардың барлығы: Мәтін мазмұнын түсінеді.омоним,синоним,антоним сөздерді анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі :Мәтін мазмұнын түсінеді,ұосымша ақпаратты анықтай алады.

Оқушылардың кейбірі :Сөз мағыналарын ажырата біледі, көркемдік ерекшелігіне сай қолдана алады.          

Бағалау критерийі

 Мәтінді түсініп оқиды;.

 Сөз мағыналарына қарай түрлерін біледі;

 Қосымша ақпаратты түсініп,анықтай алады.  

Тілдік мақсаттар

Оқушылар әдеби тіл нормасына сай сөйлеуге дағдыланады, ойын анық та жүйелі жеткізе алады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы 5 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу

Мұғалім тілегі:

Ғылымның сырын ұғына,

Шығыңдар білім шыңына.

Ұқыптылық пен зеректік,

Жеткізер сіздей өренді

Әр сабақтың сырына.

Қадамдарың оң болсын,

Сәт – сапар менің тілегім! ,-дей келе дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу.

Қызығушылықты ояту.

«Алтын микрафон»

Сұхбат

- Сіздің ойыңызша музыка дегеніміз не?

- Музыка тыңдағанды жақсы көреміз бе?

- Музыка жалпы неге әсер етеді?

- Өсімдік пен музыканың арасында қандай байланыс бар?

Оқушылар өсімдік пен музыкалық аспаптарды таңдап алу барысында топқа бөлінеді.  

Презентация

Сабақтың ортасы 30минут

Мағынаны тану кезеңі.

Оқылым.Айтылым. 1-тапсырма.

Топтық жұмыс.

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

«Кластер» әдісімен топтастыру

Тыңдалым. Жазылым. 2-тапсырма.

Жанар Айжанованың орындауында «Қобызым» видеоматериал тамашалайды Видеоматериалды негізге ала отырып тапсырма орындайды.  


«Қос жазба күнделігі» 


Цитатаакоментарий


3.-тапсырмаАйтылым

BilimLand 1-топ жоғары деңгей 1-тарау,1-сабақ

2-топ 9-тарау 3-сабақ


Сергіту сәті «Қара жорға» биі


4-тапсырма.Жазылым Мәтіннен қарамен берілген сөздерге ауыспалы мағынада,антоним,синоним етіп мысал келтіру.


5. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы алынған мәліметті қорыту.


1-топ «Музыканың әсері»

2-топ «Музыканың құдіреттілігі»  



Бағалау критерийіТапсырма №ДескрипторБалл1. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. «Кластер» әдісімен топтастыру1Мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады. «Кластер» әдісімен топтастыра біледі12.«Қос жазба күнделігін» толтырады2«Қос жазба күнделігін» толтыра алады23.BilimLand грамматикалық тапсырмаларын орындайды3BilimLand грамматикалық тапсырмаларын орындай алады14.Мәтіннен қарамен берілген сөздерге ауыспалы мағынада,антоним,синоним етіп мысал келтіру.4Мәтіннен қарамен берілген сөздерге ауыспалы мағынада,антоним, синоним етіп мысал келтіре алады.15. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы алынған мәліметті қорыту5
1

https://www.youtube.com/watch?v=yMi9_A4rFMc




BilimLand

Соңы 5мин

«Бес жолды өлең»


Оқушыларды бағалау.

Рефлексея «Бес саусақ әдісі»


Кері байланыс

Үйге тапсырма.5-тапсырма  

Қорытынды

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма?

Барлық оқушылар ОМ жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақтағы сарала у дұрыс өтті ме?

Сабақтағы кезеңдер сақталды ма?

Жоспардан тыс не жасалды?

Неге?  

Пікірлер(0)