Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері.
Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері.
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): |
|
| Сабақтың мақсаты: |
|
| Тілдік мақсаттар: |
|
| Күтілетін нәтиже: |
|
| Бағалау критерийлері: |
|
| Құндылықтарды дарыту: |
|
| АКТ-ны қолдану дағдылары: |
|
| Пәнаралық байланыс: | Жаратылыстану , математика |
| Бастапқы білім: | Натурал сандарды көбейту және бөлу. Сандардың бір-бірінен есе кем , есе артық екенін біледі. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (4 минут) |
|
|
|
Сабақтың ортасы (28 минут) |
Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері
Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері. 1-жаттығу./ 1 – топ/ Сандарды олардың еселіктерімен байланыстырыңыз.
Дескриптор: -Сандардың еселіктерін анықтай алады. -Сандардың ортақ еселіктерін анықтай алады. 4-жаттығу. /2- топ/ Берілген сандардың бөлгіштерін таңдаңыз
Дескриптор: - Берілген сандардың бөлгіштерін анықтай алады. -Берілген сандардың ортақ бөлгіштерін анықтай алады Басбармақ» тәсілі арқылы бағалау.
Бүгінгі бейне жазбалардан нені көрдіңдер? Жаттығулардан нені байқадыңдар ? Олай болса , бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы екен? (Сабақтың тақырыбын оқушылар ашып айтады.) Ережелерімен танысты. 1-тапсырма а)3, 7, 10, 15 , 18 ,30 ,84 сандарының ішінен 1)21 –дің бөлгіштерін ; 2)90 – ның бөлгіштерін ; 3)2- нің еселіктерін ; 4)5- тің еселіктерін теріп жазыңдар. Дескриптор: -Берілген сандардың бөлгіштерін таңдайды. -берілген сандардың еселіктерін таңдайды. б)18 асықты асық саны өзара тең болатындай неше тәсілмен үймелерге бөлуге болады ? Әрбір үймеде неше асықтан болуы мүмкін? Дескриптор: - Берілген санның бөлгіштерін таңдайды. - Әрбір үймеде неше асықтан болатынын дұрыс анықтайды. в) Әуелде аялдамаға автобус пен троллейбус қатар тоқтады. Автобус аялдамаға 1 сағ 30 мин уақыт өткен сайын бір келіп тұрса , троллейбус 1 сағ уақыт өткенде қайтып келіп тұрады. Автобус пен троллейбус аялдамада қанша уақыттан соң бір- бірімен кездесіп отырады ? Дескриптор: -Мәтіндік есептің мазмұнын оқып түсінеді. -Мәтіндік есептің берілген қысқаша жазады. - Сағатты минутқа дұрыс айналдыра алады. -Сандардың ең кіші еселігін анықтай алады. - Минутты сағатқа дұрыс айналдыра алады. -Жауабын жазады. (ҚБ) Жұпта дәптерлерін алмастыру арқылы дескриптормен (баллдық жүйемен) бағалайды. Сергіту сәті. «Көңілді күн» Жұппен жұмыс : «Ойлан , тап !» ойыны № 177 1)45-ке бөлгіш және 5- ке еселік; 2)92-ге бөлгіш және 23-ке еселік 3)120-ға бөлгіш және 30-ға еселік ; 4)34- ке бөлгіш және 17- ге еселік сандарды жазыңдар. Дескриптор: -Берілген санның ортақ бөлгіші мен еселігін анықтайды. - Берілген санның ортақ бөлгіші мен еселігін жазады. ҚБ: «Бағдаршам» тәсілі арқылы бағалау |
|
|
Сабақтың соңы (8 минут) |
|
|
|
Рефлексия |
|






Пікірлер(0)