Географияда графикалық әдістерді қолдану

ЖУМАХМЕТОВА ГАУХАР МУХТАРОВНА
ЖУМАХМЕТОВА ГАУХАР МУХТАРОВНА
Қызылорда облысы
Жақсықылыш а.
КГУ «Средняя школа №19»
География
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Картография және географиялық деректер базасы
Тақырып:

Географияда графикалық әдістерді қолдану

19.01.2020
84
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 7.1.1.6.Географиялық нысандардың,құбылыстардың және үдерістердің ерекшеліктерін графикалық түрде көрсете алады:диограмма,профиль,жел өрнегі,график
Сабақтың мақсаты: <p>• Графика,олардың түрлерін суреттер арқылы талдау</p><p>Географияда графикалық әдістерді қолданып,сызып,бір-бірінен ажыратады</p><p>• Графикаларға талдау жасап оқи алады</p>
Тілдік мақсаттар: <p>Негізгі сөздер мен тіркестер: График,профиль,сызба,шама,жел өрнегі,диограмма. Графика-(грек. graphike; grapho-жазамын)&nbsp; &nbsp;</p><p><br></p>
Күтілетін нәтиже: Графикалық әдістерді&nbsp; қолдану арқылы өмірге биімділікті анықтау
Бағалау критерийлері: <p>• 1.Географияда графикалық әдістерді қолдану сипаттарын,суреттелуін талқылайды </p><p> • 2.Графикалық әдістерді сызба түрінде сызып, сандық шамаларын арналастыра алады&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Белсенді оқуда өзіндік рефлексия жасау дағдыларының дамуына қарым-қатынас дағдылары,жеке және топтық жұмыс істей білу қабілемі мен еңбек ,шығармашылық ,ынтымақтастық өмір бойы білім алу дағдысын қалыптастыру
АКТ-ны қолдану дағдылары:
Пәнаралық байланыс: Математика,физика
Бастапқы білім: 6 сынып Ауа райы

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(0-10 мин)

<p>І. Ұйымдастыру кезеңі 1.а)сәлемдесу,сабаққа дайындығын тексеру б)ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Түстерді таңдау арқылы топқа бөлінеді І топ- Профиль ІІ топ- Сызба ІІІ топ - Суреттер Үй тапсырмасына шолу Кесінді құралдар арқылы атауларын табу.Табылған сөзге түсінік беру І топ. Флюгер- ,Жел- , Барометр- . Әр дұрыс жауап 1 ұпай&nbsp;&nbsp;</p><p>Смайлик беру арқылы мадақтап отыру</p> Таратпа қағаздар

Сабақтың ортасы

(11-34 мин)

<p>Мәтінмен жұмыс (ТЖ) Мәтінді әр топ оқиды топ ішінде талқылайды келесі топқа түсіндіреді.Бір-бірін бағалайды. Критериі 1.Тақырыптың ашылуы 2.Терминдерді қолданылуы 3.Уақытты дұрыс пайдалануы Қалыптастырушы тапсырмалар 1.тапсырма: Мына мәліметтер бойынша орташа жылдық температураны есептеп,графигін сызу. Айлар Жылдық орташа І ІІ ІІІ ІV V VІ VІІ VIII XIX X XI XII -20 -18 -9 4 11 17 18 17 12 5 -6 -13 Дескриптор Жылдық орташа температураны таба алады Графигін сыза алады Температураларды орналастыра алады Изосызықтарды қоса алады 2 тапсырма Мына мәліметтерді пайдаланып жел өрнегін сызыңыздар Ш-6 күн 1 күн- 0,5 см О-7 күн ОШ-4 күн ОБ- 3күн Б- 4күн С-8 күн СШ- 7 күн СБ-9 күн Дескриптор Күндерді есептей алады Желдің бағытын орналастыра алады Жел өрнегін сыза алады&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p>3 тапсырма Тянь-Шань тауының профильін түсіріп, биіктігін анықтандар </p><p> Дескриптор</p><p> Таудың профилін сыза алады Ең биік нүктесін анықтай алады</p><p> 4.Шығармашылық тапсырма</p><p> Климатографиялық сызбаны оқып талдау жасау&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e246c7d78006/images/5e246eed7b23c.png" style="width: 343px;"><br></p> Таратпа қағаздар суреттер&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

(35-38мин)

<p>Кері байланыс</p><p>"Бес саусақ"&nbsp; әдісі</p>

Саралау

(39-40)

Саралау Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз Бағалау Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қаіпсіздік техникасын сақтау Ақпараттық коммуникациялық коммуникациялық технологияларды қолдану 1.Тапсырмаларға бағыт бағдар беру арқылы бір-біріне көмек беру арқылы 2.Климатографиялық суреттер беру арқылы • Бағалау критерийі • «Кері байланыс» • Топтық , жұптық жұмыстарға кабинет ыңғайланған,интербелсенді тақтамен жабдықталған, Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз Сол бағанды өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақтың оқу мақсаты сараланған сабақ мақсатына негізей отырып жасалды.Оқушылар оқу мақсатына қол жеткізілді тапсырмалар жас ерекшеліктері мен қабілеттері ескерілді.Саралау тапсырмалар сараланған мақсатқа негіздей отырып жасалды.Сабақтың уақыты тиімді,сабақ жоспарында ауытқулар болған жоқ.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;

Пікірлер(0)