Жақсылық жолымен жүреміз

Кожан Жанат Ыкыласкызы
Кожан Жанат Ыкыласкызы
Актобе
Шубаркудык
№3 Шұбарқұдық орта мектебі
Өзін-өзі тану
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Адам болам десеңіз
Тақырып:

Жақсылық жолымен жүреміз

23.01.2020
50
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): Мақсаты: оқушыларға жақсылық жасаудың маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға бауырмалдық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Дамытушылық: оқушылардың бойындағы достық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: оқушыларды татулыққа тәрбиелеу.  
Сабақтың мақсаты: Мақсаты: оқушыларға жақсылық жасаудың маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға бауырмалдық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Дамытушылық: оқушылардың бойындағы достық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: оқушыларды татулыққа тәрбиелеу
Тілдік мақсаттар: Мақсаты: оқушыларға жақсылық жасаудың маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға бауырмалдық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Дамытушылық: оқушылардың бойындағы достық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: оқушыларды татулыққа тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже: Мақсаты: оқушыларға жақсылық жасаудың маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға бауырмалдық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Дамытушылық: оқушылардың бойындағы достық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: оқушыларды татулыққа тәрбиелеу
Бағалау критерийлері: Мақсаты: оқушыларға жақсылық жасаудың маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға бауырмалдық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Дамытушылық: оқушылардың бойындағы достық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: оқушыларды татулыққа тәрбиелеу
Құндылықтарды дарыту: Құндылығы: Сүйіспеншілік Қасиеттері: достық, бауырмалдық, татулық.  
АКТ-ны қолдану дағдылары: Құндылығы: Сүйіспеншілік Қасиеттері: достық, бауырмалдық, татулық.  
Пәнаралық байланыс: Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5. Татулық. Балалар ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік.  
Бастапқы білім: Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5. Татулық. Балалар ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік.  

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(22.01.2020)

2. Үй тапсырмасын тексеру. №17 – сабақ. «Бір жұлдызды құтқару» аңыз әңгімесін үлкендердің көмегімен оқып келу. Сұрақтар: 1. Баланың жасаған іс-әрекеті қандай? 2. Жасаған жақсылықты айту керек пе? 3. Көмек беру жақсы іске жата ма?  

Сабақтың ортасы

(22.01.2020)

Оқиға айту (Мұғалім сыйы). Жақсылық. Ертегі Ертеде анасы мен баласы бақытты өмір сүріпті. Бір күні анасы қатты ауырып қалады. Емшілер анасын емдеу үшін «жалбыз» шөбі керектігін айтады. Анасы баласына: – «Балам, бұл шөп алтын бұлақтың басында өседі, – дейді. Бала алтын бұлақты іздеуге шығады. Бала жолда келе жатып, жүгі аттан аударылып қалған қартқа кездесіп, көмектеседі. Қарт алғысын айтып, алтын бұлаққа жол сілтейді. Одан келе жатып бала қарт әжейге кездеседі. Бала әжейдің қолтығынан демеп атына мінуіне көмектеседі. Әже батасын беріп, алтын бұлақтың қайда екенін айтады. Бала қуанып, жүгіріп келе жатса: – Балақай, балақай көзімді ашып жіберші! – деген бұлақ даусын естиді. Бала судағы тастарды тазалап бұлақтың көзін ашады. Бұлақ мөп-мөлдір таза ерке мінезбен сылдыр қағып, аға жөнеледі. Бұлақ: – Балақай, рахмет саған! «Жақсылыққа-жақсылық» – деген, менен не қалайсың?– дейді еркелей. Бала бұлақ жағасынан «жалбыз» шөбін теріп алуды өтінеді. Шөпті қуанып теріп алады да, анасына әкеліп береді. Шөп анасының ауруына дауа болып, ауруынан жазылып, бақытты өмір сүрген екен. Сұрақтар: 1. Бала не үшін алтын бұлақты іздеуге шықты? 2. Бала қандай жақсылық жасады? 3. Мәтіндегі «Жақсылыққа-жақсылық» деген ойды қалай түсінесіңдер? 4. Өмірде осыған ұқсас жағдайларға куә болған кездерің болды ма? Әңгімелеп беріңдер.  

Сабақтың соңы

(22.01.2020)

Шығармашылық іс - әрекет, топтық тапсырма. Оқушылар үш топқа бөлінеді. Тапсырма: Сахналау Бірінші топ: Сөзбен жақсылық жасау Екінші топ: Іспен жақсылық жасау Үшінші топ: Оймен жақсылық жасау  

Рефлексия

(22.01.2020)

Үй тапсырмасы. №18 – сабақ. «Қамқорлық» мәтінін үлкендердің көмегімен оқып келу.  

Пікірлер(0)