Рационал сандарды бөлу

Абенова Балжан Аскаровна
Абенова Балжан Аскаровна
Шымкент
Шымкент
СШ №10
Математика
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану
Тақырып:

Рационал сандарды бөлу

28.01.2020
157
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):  6.1.2.16 рационал сандарды бөлуді орындау;  
Сабақтың мақсаты: <p>&nbsp;Оқушылар:</p><p> • рационал сандарды бөлуді орындайды; </p><p> • ауызша бөле білу машықтарын дамытады.&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>&nbsp; Оқушы: </p><p> • берілген сабақтың математикалық терминологиясын қолданады; </p><p> • рационал сандарды бөлуді ауызша айқындайды; </p><p>• рационал сандарды бөлу ережелерін тұжырымдайды; </p><p> Пәнге қатысты лексика мен терминология: </p><p> • оң сан; </p><p> • теріс сан; </p><p> • бүтін сан; </p><p> • рационал сан; </p><p> •санның модулі; </p><p> • таңбалары бірдей сандар; </p><p> • таңбалары әртүрлі сандар; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: </p><p> • таңбалары әртүрлі сандарды бөлу үшін;</p><p> • таңбалары бірдей сандарды бөлу үшін; </p><p> • таңбалары әртүрлі екі санды бөлу үшін; </p><p> • таңбалары бірдей екі санды бөлу үшін.&nbsp;&nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: &nbsp;
Бағалау критерийлері: <p>&nbsp;Оқушы: </p><p> • рационал сандарды бөлуді орындайды.&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: &nbsp;Бір-бірін сыйлауға, тындауға, өзара мәдениеттілікке және топпен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу
АКТ-ны қолдану дағдылары:
Пәнаралық байланыс: &nbsp;География.
Бастапқы білім: &nbsp;Оқушылар жай бөлшек, бүтін сан, рационал сан ұғымдарын біледі; рационал сандарды қосу мен азайту амалдарын орындай алады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

<p>&nbsp;Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды топқа бөлу (Кемедегі капитан арқылы) Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру. </p><p> 1) Үй тапсырмасын тексеру. №6398, №640&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e2fb793c4aaf/images/5e2fb909134d3.png" style="width: 179px;">&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e2fb793c4aaf/images/5e2fb914102d4.png" style="width: 264px;"></p><p>2) Өткен тақырып бойынша сұрақтар қою. (Рамашка гүліне жазылған сұрақтар) -Теріс санның оң санға көбейтіндісінің мәні….. -Оң рационал сан мен теріс рационал санның көбейтіндісінің мәні….. -Көбейтіндінің біреуі нөлге тең болса,көбейтіндінің мәні....... -таңбалары әртүрлі рационал сандардың бөліндісінің мәні.... -Екі теріс рационал сан бөліндісінің мәні......&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(25 мин)

<p><br></p><p>қушылардың білімін тексеру үшін кімге миллион бұйырады интелектуалдық ойыны<img src="/uploads/lesson_plans/5e2fb793c4aaf/images/5e2fb98e3b514.png" style="width: 25%;">&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e2fb793c4aaf/images/5e2fb9af4ec85.png" style="width: 25%;">&nbsp;Көршіңді тексер әдісі арңылы топтар бірін-бірі бағалайды</p><p> №650 </p><p> -1,28:(0,64*(-1/8))=-1,28:(-0,8)=1,6 </p><p> (3 4/5*(-4 5/19)):(-3)=-27/5=-5 2/5 </p><p> Дескриптор - таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді; </p><p> - таңбалары әр түрлі рационал сандарды көбейтеді;</p><p> -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады </p><p> GO TO әдісі</p><p>&nbsp; &nbsp;Қазақстан&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e2fb793c4aaf/images/5e2fba444967e.png" style="width: 50%;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e2fb793c4aaf/images/5e2fbad351f83.png" style="width: 377px;">&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; </p><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Франция</td><td>-56</td></tr><tr><td>АҚШ</td><td>1</td></tr><tr><td>Қытай</td><td>-0.7</td></tr></tbody></table><p><br></p>

Сабақтың соңы

(3 мин)

<p><br></p><p>&nbsp;Сабақты қорытындылау. Оқушыларға сұрақтар қою. </p><p> • Таңбалары әртүрлі сандарды бөлу ережесін айтып беріңдер.</p><p> • Таңбалары бірдей сандарды бөлу ережесін айтып беріңдер. </p><p>Үйге тапсырма беру, №646(1-8) №648 (3,4)түсіндіру.</p><p> Оқушылар білімін бағалау. </p><p>Жеке оқушыларға озық тапсырма беру. </p><p>Сабақ бойынша әрбір оқушы рефлексия жасайды. </p><p>Рефлексияны ауызша/жазбаша жүргізуге болады.</p><p> Дөңгелектерге сәйкес өз ойларын айтады немесе орналастырады. </p><p>&nbsp; &nbsp; &nbsp;</p>

Рефлексия

Сабаққа байланысты алма ағашына ой ойларын жазып кетеді.

Файлдар:

Файлды ару Рационал сандарды бөлу

Пікірлер(0)