Өнімділік. Кім боламын?

OSPANOVA ROZA ARYSKHANOVNA
OSPANOVA ROZA ARYSKHANOVNA
Нұр-Сұлтан
Нұр-Cұлтан
Средняя школа №42
Математика
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Геометриялық фигуралар. Шамалар
Тақырып:

Өнімділік. Кім боламын?

28.01.2020
410
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 4.5.1.2 ** есептерді шығаруда жұмысқа жіберілген уақыт, өнімділік\егіннің түсімділігі; ауданы мен массасы\ жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамалары арасындағы тәуелділікті пайдалану  
Сабақтың мақсаты: Шамаларды есептеуге үйрету
Тілдік мақсаттар: <p>Оқушылар: -шамалардың санын табу үшін формулаларды түсіндіреді өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі. </p><p> Пәндік лексика және терминология -өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі.&nbsp;&nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: Барлық оқушылар: -үш өлшемді өзара байланысы үдерісінің мәнін түсінеді: өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі. Көптеген оқушылар: -шамалар арасындағы өзара қарым-қатынасты қолданады. Өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі. Кейбір оқушылар: -алдыңғы тақырыпты (жылдамдық, уақыт, арақашықтық) пайдаланып, осы шамалардың өзара байланысы мен ұқсастығын анықтайды.&nbsp;&nbsp;
Бағалау критерийлері:
Құндылықтарды дарыту:
АКТ-ны қолдану дағдылары:
Пәнаралық байланыс:
Бастапқы білім: Жылдамдық, уақыт, арақашықтық және олардың өзара байланысы.&nbsp;&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p>Мұғалім оқулықтағы 1-тапсырманы ұсынады. Мына балалардың кім болуды армандайтынына қара.</p><p> Өрнектің мәнін тап, оның мәнін суретке сәйкестендіре отырып, балалардың кім болғысы келетінін анықта. Оқушылар өрнектің мәнін табады. </p><p> 1. 20 002 ∙ 3 =60 006 </p><p> 2. 20 202 ∙ 3=60 606 </p><p> 3. 30 303 ∙ 3 =90 909 </p><p> 4. 18 009 : 3=6 003 </p><p> 5. 18 009 : 9=2 001&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(27 минут)

<p>Мұғалім суреттерді ұсынады, жаңа түсініктерді атайды. өнімділік, уақыт, жұмысқа кеткен уақыт, жұмыстың нәтижесі терминдерін біледі және формула құрастыруын сұрайды. Бұл кезеңде «Алтын сандық» тәсілін қолдануға болады. Балалар: «Шамалар қалай байланысқан? Екі шаманы біле тұрып, белгісіз үшінші шаманы қалай табуға болады?» деген сұрақтарға жауап іздейді.&nbsp;&nbsp;</p><p>Бекіту. Оқушыларға оқулықтағы №2 тапсырманы орындауды ұсынады. Кесте бойынша мұғалім сұрақтарға жауап бере отырып, тапсырмаларды тұжырымдайды. Оқушылардың жаңа терминді айтуы маңызды.</p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p>Бағалау.&nbsp;</p><p>Үй тапсырмасы.</p>

Рефлексия

(3 минут)

-Қандай мақсат қойылды? Өнімділікке байланысты есеп шығара аласың ба? Сабақтың мақсатына қол жеткіздік пе? Жаңа формулаларды және сабақта өткен формулаларды кім түсінді?&nbsp;

Файлдар:

Файлды ару Өнімділік. Кім боламын?

Пікірлер(0)