Ақылды аспаз
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Мамандықтар әлемі
Тақырып:
Ақылды аспаз
28.01.2020
67
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 1.3 Шығармадағы оқиғаны болжау |
Сабақтың мақсаты: | <p>4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру </p><p>4.2.5.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың композициялық құрылымын (сюжеттің басталуы, дамуы, шиеленісуі, шарықтау шегі, шешімі) анықтау </p> |
Тілдік мақсаттар: | <p>-Мейман, аспаз, уәзір </p><p>-Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Ертегідегі оқиға өмірде кездесе ме? Өз ойыңды айт. </p> |
Күтілетін нәтиже: | Шығармадағы шығарманың тақырыбына сүйене отырып сюжеттің дамуын болжай алады, себептерін бағалай отырып түсіндіре алады, шығарманың композициялық құрылымын анықтайды. |
Бағалау критерийлері: | <p>- шығарманың тақырыбы мен қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды; </p><p>-болжау себебін түсіндіреді; </p><p>-шығарманың композициялық құрылымын анықтайды. <br></p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p>Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық құндылықты дарыту.</p><p> Ашықтық құндылығы топта, жұпта жұмыс жасау кезінде ойын еркін айтуға жетелеу. Ертегі мазмұны бойынша өмірде көрініс табатын нақты дәлелдер келтіріп, қорытынды шығарып, өз әсерін кейіпкер әрекетімен байланыстыра алуға бағыттау.</p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | <p>1. https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/ertegiler-eline-sayakhat </p><p> 2. https://www.youtube.com/watch?v=mqV_C5eqUus</p><p> 3. https://imektep.kz/kz </p> |
Пәнаралық байланыс: | Ертегіге жаңа сюжеттер қосып жазауда қазақ тіліндегі ережелерді ескеру тапсырылады. |
Бастапқы білім: | Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады, сюжеттің дамуын болжау барысында байланысытырып сөйлей алады. Шығарманың композициялық құрылымын ажырата алады. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e2ffa3c8326d/images/5e31a42f188e2.png" style="width: 355.992px;"> <br></p><p><br></p><p><br></p><p>Ширату жаттығуы: (Ұ) «Терминдер» арқылы болжау әдісі. Тақтаға мейман, аспаз, тіл, патша сөздері ілінеді немесе https://www.youtube.com/watch?v=mqV_C5eqUus сілтемесі бойынша «Рататуй» мультфильм үзіндісі көрсетіледі. Оқушылар осы сөздер арқылы оқылытын шығарманың тақырыбын болжайды, өз ойларын айтады. Талқылау негізінде сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты анықталады. Оқу мақсатын хабарлау: </p><p>Қызығушылықты ояту </p><p>«Кезбе тілші» </p> | <p> https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/ertegiler-eline-sayakhat</p><p><br></p><p><br></p><p>https://www.youtube.com/watch?v=mqV_C5eqUus </p> |
Сабақтың ортасы (27 минут) |
<p>Мағынаны тану. (ЖЖ) «Түсініп оқы» айдары «Жүк журналы» әдісі </p><p> 1-қадам: Сабақ тақырыбы бойынша болжам жасау </p><p>2-қадам: Мәтіннің ортасында оқиға барысында болжау жасау </p><p>3-қадам: Жұмыс жұбын құру. </p><p>4-қадам: Ақпаратты тыңдау барысында жұптың біреуі «Болжам» бөлімімен жұмыс жасап «+» таңбасын болжамның дұрыс- бұрыстығына қарай қойып отырады, ал екіншісі тек жаңа ақпарат жазады. Оқушылар жеке жұмыс жасайды. </p><p>5-қадам: «Жүк журналының» екі жағын салыстыру, ақпаратты қосу: </p> | https://imektep.kz/kz |
Сабақтың соңы (5 минут) |
<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e2ffa3c8326d/images/5e31a3bb5664b.png" style="width: 231.984px;"> <br></p> | <br> |
Рефлексия (3 минут) |
<p>Рефлексиялық шеңбер </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e2ffa3c8326d/images/5e31a353ce6db.png" style="width: 50%;"><br></p> | <br> |
Файлдар:
Файлды ару
Ақылды аспаз
Пікірлер(0)