Табиғат зоналары мен биіктік белдеулер
География
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Биосфера
Тақырып:
Табиғат зоналары мен биіктік белдеулер
28.01.2020
242
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 8.3.4.1 табиғат зоналары мен биіктік белдеулерінің қалыптасуын түсіндіреді |
Сабақтың мақсаты: | <p>Табиғат зоналары туралы біледі Ендік зоналылық пен биіктік белдеу туралы біледі.</p><p> Ендік зоналар мен: биіктік белдеулерді анықтайды </p><p> Табиғат зоналары мен биіктік белдеулердің қалыптасуын түсіндіреді. </p> |
Тілдік мақсаттар: | Пәнге тән лексика мен терминология: Ендік зоналар Зоналық Азоналық тропикалық ормандар тайга тундра арктикалық шөл прерия пампа сельва терая Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Табиғат зоналарының таралуы ... байланысты. Таулардағы белдеуліктердің қалыптасуының ерекшелігі ... . Табиғат зоналары мен биіктік белдеулердің ұқсастығы ... болып табылады. Айырмашылықтары неде? Немен ерекшеленеді? |
Бағалау критерийлері: | <p>«Жетті» деп есептеледі, егер: </p><p> Табиғат зоналары туралы білсе; </p><p> Ендік зоналылық пен биіктік белдеу туралы білсе; </p><p> Ендік зоналар мен: биіктік белдеулерді картадан анықтай алса; </p><p> Табиғат зоналары мен биіктік белдеулердің қалыптасуын түсіндіре алса; </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Құндылықтарды дарыту топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылар бір - біріне құрмет көрсету арқылы жүзеге асырылады. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | АКТ дағдыларын дамыту өздеріне қажетті ақпараттарды іздеп табуда ғаламторды қолдануда және презентация жасау барысында жүзеге асады. |
Пәнаралық байланыс: | Химия, биология пәндерімен байланыс жасайды. |
Бастапқы білім: | 7 сыныптағы биосфера туралы бастапқы білім |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (0-5мин) |
Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын құру, топқа бөлу | Презентация |
Сабақтың ортасы (6-15 минут) |
<p> Бүкіл сыныппен жұмыс Блиц сұрақтар Жер бетіндегі табиғат барлық жерде бірдей ме? Неліктен әртүрлі деп ойлайсыңдар? Табиғат зоналары деген не? </p><p><br></p><p>Жаңа тақырып: табиғат зоналары туралы түсіндіріледі. </p><p><br></p><p>Тапсырма 1 мәтінмен жұмыс оқушылар мәтін арқылы табиғат зоналары мен биіктік белдеулердің қалыптасуын түсінеді; бір біріне түсіндіреді </p><p><br></p><p>Оқушыларға ендік және биіктік белдеулердің қалыптасуы жөнінде бейнематериал көрсетеді. Бүкіл сыныппен талқылап, бейнематериал бойынша оқушылар сұрақтарға жауап береді. табиғат зоналары мен биіктік белдеулердің қалыптасуындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды ВЕНН диаграммасында жазады. </p> | <p>Ендік және биіктік белдеулер https://www.youtube.com/watch?v=93lSo1BSQxQ </p><p> Презентация</p><p> Карта Жоспар, постер, маркер </p> |
Сабақтың соңы (37-40) |
Рефлексия: Не білдім? Не үйрендім? Не қиын болды? Бағалау: Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын бағалау критерийлері бойынша бағалай алады. Үйге тапсырма: Әлемдегі табиғат зоналарын кескін картаға белгілеп келу. | |
Рефлексия (Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен) |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Пікірлер(0)