Компьютерде зиян келтірмей қалай жұмыс істеуге болады?
Компьютерде зиян келтірмей қалай жұмыс істеуге болады?
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 5.4.1.1 –қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтамаудың салдары туралы талдау жасау |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Компьютерде қалай қауіпсіз жұмыс істеуге болатыны туралы білімін көрсетеді Басым көпшiлiгi: компьютерде жұмыс істеу барысында қауіп төндірмейтін әрекеттерді көрсете алады. Кейбiр оқушылар: білім алушы компьютермен жұмыс істеу барысында қауіпсіздік ережелерді пайдаланады, өмірде қолдана алады. |
| Тілдік мақсаттар: | Пәнге тән лексика мен терминология: Компьютер- computer Ереже- Қауіп- Қауіпсіз- сөздерін ағылшынға аудара алады |
| Күтілетін нәтиже: | Оқушылар компьютермен қалай тиімді жұмыс істеуді үйренеді. |
| Бағалау критерийлері: | Қауіпсіз жұмыс істеуді біледі, қауіпсіз және қауіпті екенін біледі. Қауіпсіздік техника ережелерінің бұзу салдарын талдай алады Қауіпсіздік техникасының ережелерін бұзудың себеп-салдарын анықтайды. |
| Құндылықтарды дарыту: | Жалпыға бiрдей еңбек пен қоғам. • Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық өмiр бойы бiлiм алу. • Өздерiнiң жұмыстарына жауапкершiлiкпен қарап жоғары жетiстiкке жету үшiн еңбектену. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Техникалық қауіпсіздік сақтау ережесін, эргономика ұғымын түсінеді |
| Пәнаралық байланыс: | Ағылшын тiлi- үш тiлдi меңгеру арқылы оқығанын пысықтайды. |
| Бастапқы білім: | Өткенді қайталау |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: Тақырыпты мына суретті көрсету арқылы оқушылардың ойларын тыңдаймын. Практикалық тапсырмалар Сабақтың соңы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылармен амандасып, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында оқушылар орындарында отырып қағазға көңiл күйiн бейнелейдi. Топқа бөлу: Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлемiн. 1 топ: Құрал-сaймандар 2 топ: Фигуралар 3 топ: Tүстер |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: «Футбол добы» компьютерде қалай қауіпсіз жұмыс істеуге болатыны туралы білімдерін тексеруге арналган командалық ойын. Бір-біріне сұрақтар қояды. |
|
|
Рефлексия |
Кepi бaйлaныc. «Жeлкeндi кeмe» Мaқсaты: oқушылaр oсы сaбақта алған бiлiмдерiн қандай деңгейде меңгергендiгiн бiлдiредi. |
Пікірлер(0)