Органикалық заттардың ерекшеліктері
Органикалық заттардың ерекшеліктері
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | органикалық қосылыстардың көптүрлілігінің себебін түсіндіру |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар білу керек: органикалық қосылыстардың ерекшеліктерін, олардың көптүрлілігін біледі. Көптеген оқушылар білу керек: органикалық қосылыстарды бір, қос және үш байланысты заттарға ажырата алады. Кейбір оқушылар білу керек: органикалық заттардың изомерлерін біледі, жаза алады. |
| Тілдік мақсаттар: | Оқытудың тілдік мақсаты:органикалық қосылыстардың көптүрлілігін сипаттауда, көмірсутектер және олардың туындыларын, функционалдық топатрын ажырату кезінде жұптық, жеке жұмыстар жасауда айтылым, тыңдалым және жазылым дағдыларын қалыптастырады. |
| Күтілетін нәтиже: | Оқушылар органикалық заттар мен бейорганикалық заттарды ажырата біледі. |
| Бағалау критерийлері: | Оқушы оқу мақсатына жетті, егер: -органикалық қосылыстардың көптүрлілігінің себебін түсіндіре алады. -көмірсутектерді байланыстарына қарай ажырата алады. -органикалық заттардың изомерлерін жаза алады. |
| Құндылықтарды дарыту: | Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру, ізденімпаздық, зерттеушілік қасиеттерге жетелеу, бір-бірлерімен ой пікірлерін бөлісуге үйрету, шапшаңдыққа баулу, өз ісіне жауапкершілікпен қарау дағдыларын дамыту. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта, фотосуреттер, видеоматериалдар |
| Пәнаралық байланыс: | Биология (тірі ағзалар), геометрия (3D модел жасау) |
| Бастапқы білім: | Элементтерге сипаттама жасау 9 сынып |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру шаралары: сәлемдесу. 1. Психологиялық ахуал орнату 2. Үй тапсырмасы. «Ой қозғау» әдісі бойынша«Хлорсутек қышқылы» тақырыбына сұрақтар: |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ. Тақырыпты ашу. Түсіну. Талқылайды, пікір алмасады, айқындайды, түсінеді. Тапсырма 1. Келесі қосылыстардың арасынан органикалық заттарды теріп жазыңыз. |
|
|
Сабақтың соңы |
Тапсырма 2. Ұсынылған заттарының арасында изомерлерді сәйкестендіріңіз және мүмкін болатын изомерлерін жазыңыз. Тапсырма-3. Берілген қосылыстарды бір, екі және үш байланысты заттарға бөліп жазыңыз. |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі бойынша |
Пікірлер(0)