«Қыпшақ Сейітқұл» Сейітқұл – заманынан озып туған адам
«Қыпшақ Сейітқұл» Сейітқұл – заманынан озып туған адам
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау ( Б/С2.); |
| Сабақтың мақсаты: | Оқушы кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыра отырып,бағалайды |
| Тілдік мақсаттар: | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: адамгершілік , еңбекқор, төзімділік , сыйластық , бағалау т.б |
| Күтілетін нәтиже: | Оқушы сабақ барысында тақырыпты түсіне отырып, салыстырады,бағалайды |
| Бағалау критерийлері: | - кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды; |
| Құндылықтарды дарыту: | Еңбек пен шаруашылыққа деген қызығушылықтарын дарыту |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Желіден қосымша деректер,слайд |
| Пәнаралық байланыс: | Тарих,қазақ тілі |
| Бастапқы білім: | Ел қамқоршысы дегенді қалай түсінесің? |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5минут) |
Амандасу, түгендеу, топқа бөлу. Ы.Алтынсариннің «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесінің мазмұнына шолу. |
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут) |
Топпен жұмыс: 7 мин + 7 мин 1-топ . Ұсынылған мәліметтерді пайдалана отырып, Қыпшақ Сейітқұл мен қазіргі заманымыздың ел қамын ойлап жүрген Бұқанов Сайран Балтенұлымен салыстырады . 2-топ Қыпшақ Сейітқұл мен Тұрсынов Алмат Жанәбілұлымен салыстырады. 3-топ «Балық қаңқасы» әдісі арқылы Қыпшақ Сейітқұлдың заманынан озып туған адам ретінде қандай істер жасағанын саралайды. 4-топ . «Қосжазба күнделігі» әдісі арқылы бүгінгі кейіпкерлердің халық үшін жасаған қамқорлықтарын саралай отырып, Қыпшақ Сейітқұлдың іс-әрекетімен салыстырып бағалайды. Қыпшақ Сейітқұлдың халықтың жағдайын көтеру үшін жасаған іс-әрекетіБұқанов Сайран Балтенұлының халықтың жағдайын көтеру үшін жасаған іс-әрекетіТұрсынов Алмат Жанәбілұлының халықтың жағдайын көтеру жасаған іс-әрекеті 1-топ Ыбырай атаға хат 2- топ Хабарландыру 3- топ Өздеріңе ұнаған кейіпкердің еңбегін бағалай отырып , хат жазыңдар. 4-топ Қыпшақ Сейітқұлдың еңбегін саралай отырып , мінездеме беріңдер. |
"Қостанайлық Еңбек ерлері"энциклопедиясы |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
"Дөңгелек айналым" әдісі "Еңбектің наны тәтті" мақал-мәтел арқылы сабақты қорытындылау. |
|
|
Рефлексия (5 минут) |
« + - қызықты» әдісі . Плюс МинусҚызықты Кері байланыс |
Пікірлер(0)