Командаларды қолдану

ЕРМАГАМБЕТОВА УЛДЫКЫЗ ТУЛЕГЕНОВНА
ЕРМАГАМБЕТОВА УЛДЫКЫЗ ТУЛЕГЕНОВНА
Қостанай облысы
ГУ "Гимназия им.С.Мауленова"
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Біздің өмірімізде алгоритмдер
Тақырып:

Командаларды қолдану

29.01.2020
84
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

5.3.2,2 Алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:Алгоритм түрлерін біледі және түрлеріне мысалдар келтіреді

Оқушылардың басым бөлігі: Алгоритм түрлерін ажырата біледі

Кейбір оқушылар: Біліп үйренгендерін қолданып, практикада қолдана алады

Тілдік мақсаттар:

Сызықты, тармақты, циклді

Күтілетін нәтиже:

Алгоритм түрлерін біледі, ажырата алады, практикада қолдана алады

Бағалау критерийлері:

Алгоритм түрлері туралы біледі

Алгоритм түрлерін ажырата алады

Алгоритм түрлеріне мысалдар келтіре алады

Құндылықтарды дарыту:

-ынтымақтастық

-шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау

- жауапкершілік


АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интербелсенді тақта

Пәнаралық байланыс:

математика, қазақ тілі, орыс тілі мен ағылшын тілі

Бастапқы білім:

Алгоритм анықтамасын тұжырымдау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10)

Оқушылармен амандасу: Good afternoon children!How are you?Who is on duty today?who is absen? Thank you! психологиялық ахуал қалыптастыру "Мен елімді сүйемін"- "I love my country"

Барлық ұлттың амандасуын көрсету, қайталау

рахмет! 

Топқа бөлу. Стикерлер таңдау арқылы. Әр стикер артында сызықтық, тармақты, циклді сөздер болады.

Үй тапсырмасын пысықтау: "Кім жылдам?"



стикерлер

Ұлттардың амандасуы, слайд

https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/algoritm-zhane-atqarushy-uhymy

Сабақтың ортасы

(20)

5e316cb37b1cf.png

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын суретке қарап ашады.

Сызықты алгоритм

Тармақты алгоритм

Циклді алгоритм

Топқа тапсырмалар беріледі:

1- топ. Сызықтық

2-топ. Тармақты

3-топ. Циклді  осы тақырыптарды ашу үшін постер қорғайды

дескриптор: - Берілген алгоритмнің түрлерін түсінеді, ажырата алады,мысал келтіріп, алгоритм құра алады(ТЖ)

Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі:

Оқулықпен жұмыс 92 бет 5 тапсырма

дескриптор: - Алгоритмнің түрін ажырата алады жауабын таба алады(ҚЖ)

Қорытындылау

1- тапсырма   Сәйкестендіру


  • Сызықтық алгоритм

Басы

Егер күн ыстық болса

онда шомылуға барамын

әйтпесе үйде қаламын

соңы

Тармақты алгоритм

басы

үй тапсырмасын орындау

Орындалса қыдыруға бар

орындалмаса қайта орында

соңы


циклдік

алгоритм                                                    басы

                                                                жерді қазамын

                                                              көшетті отырғызамын

                                                              су құямын

                                                            күтім жүргіземін

                                                             соңы


2 тапсырма. Берілген суреттерді өсу реті бойынша дәптерлеріңе жазыңдар

5e317172a7652.png


Сабақтың соңы

(10)

Сабақты бекіту. quizlet.com



шабадан суреті плакат

Рефлексия

Кері байланыс: "Шабадан" әдісі арқылы. Ашық шабадан, сабаққа түсінгенін, нені білгенін жапсырады, жабық шабадан түсінбеді, неге қиналды жазып жапсырады

5e3173c1c1b30.png

Пікірлер(0)