Үлкенді тыңдаймын

Балташева Сара Ануарбекқызы
Балташева Сара Ануарбекқызы
Ақмола
Бурабай ауданы
Е.Исмаилов атындағы Мәдениет ОМ
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Менің отбасым және достарым
Тақырып:

Үлкенді тыңдаймын

30.01.2020
54
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

2.1.1.1.Шығарманың мазмұнын түсіну және қарапайым сұрақтарға жауап беру.

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: Мұғалімнің жетекшілігімен қарапайым сұрақтар арқылы шығарманың мазмұнын түсінеді.

Көпшілігі: Ертегі мазмұнын өздігінен әңгімелеп береді,сұрақтар құрастырады.

Кейбірі: Шығарма мазмұнындағы нақыл сөздерге тұжырым жасай алады.  

Тілдік мақсаттар:

Үлкенді сыйлау,тілін алу. «Бәрі таппаған ақылды кәрі табады.»    

Күтілетін нәтиже:

Үлкенді сыйлау,тілін алу.

«Бәрі таппаған ақылды кәрі табады.»    

Бағалау критерийлері:

Шығарманың негізі ойын анықтап,тұжырым жасайды. Ертегідегі нақыл сөздерді айтады және мағынасын түсіндіреді  

Құндылықтарды дарыту:

Адамгершілік із қасиеттерді қалыптастыру

АКТ-ны қолдану дағдылары:

интербелсенді тақта

Пәнаралық байланыс:

өзін-өзі тану,қазақ тілі

Бастапқы білім:

Құстар біздің досымыз! «Көк кептер»шығармасының мазмұнын біледі,сұрақтар арқылы талдай алады.  

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(8 мин)

1. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал 

5e31d0e579268.png

(МК.Ұ) Көңілді күн бейнежазбасы арқылы қимыл іс-әрекетті орындату.

2. Үй тапсырмасын тексеру.

«Мен саған,сен маған!» әдісі (жұптық жұмыс сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын тексереміз)

(ҚБ) Өзін-өзі бағалау «Бас бармақ»

3.(Ұ) Топ құру. -Балалар қиылған қиынды қағаздан нақыл сөз құрастырып топтарымызды анықтап аламыз

I топҚұрмет етсең, Құрмет көрерсің.

II топСыйлай білсең кәріні Жарылқаймын бәріңді

III топ Өзгеге жасаған ізетің,өзіңе жасаған құрметің.

Т) «Тірек сөздер» тапсырмасы. Нақыл сөздің мағынасын түсіндір.

I топ Құрмет

II топСыйластық

III топ Ізет(ҚБ) Бірін - бірі бағалау «Бағдаршам»  

https://www.youtute. com|watc?v= TwdojZdUuC8




Қима қағаздар  

Сабақтың ортасы

(28 мин)

 5. Ал енді балалар бүгінгі біздің сабағымыз не туралы болмақ?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру

«Мысық пен тышқандар » ертегісінің мазмұнын игеру

6.(ҚБ) Бірін - бірі бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек

7. (Т)Деңгейлік тапсырмалар Әр топтың қажеттілігін ескере отырып,тапсырмалар үлестіру 1- топ РАФТ әдісі арқылы ертегідегі кейіпкер роліне еніп өз ойын жазады.

2- топЕртегідегі нақыл сөздердің мағынасын түсіндіреді.

3- топ Ертегі мазмұнын рөлімен сахналайды.

I топ Мысық пен тышқанға хат жазады

II топ Ертегідегі нақыл сөздердің мән-мағынасын түсіндіреді

III топ Ертегіні сахналау

(ҚБ) Бірін – бірі бағалау. «Кері бутерброд»

Сергіту сәті: Аңдар туралы

8. «Түртіп алу» стратегиясы

5e31d1a254c20.png

Бейнекөрсетілім арқылы мәтінге қатысты нақыл сөзді табыңдар.

Өзін өзі бағалау

Бағалау критерийлері: 1.Бейнекөрсетілімнен адамгершілік қасиетке сай бір сөз тіркесін табады.

2.Мәтінге қатысты үлкенді құрметтеуге бағытталған кейіпкердің іс-әрекетін түртіп алады. 3.Бейнекөрсетілімдегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды. 


Оқулық 66 бет



https://youtu.be/CWXyBTtDLD8 https://youtu.be/9bzPUrWa2uA мультик&path=wizard& parent-reqid    

Сабақтың соңы

(4 мин)

     7.Оқиға картасы әдісі

Ертегі мазмұнын оқиға картасына түсіру

Оқиға картасы арқылы мәтіннің мазмұнын бекітеміз

Атауы

Кейіпкер

Ахуал жағдай

Оқиға

Проблема

Дескриптор:− ертегіні тақырыпқа сай құрастырады − ертегінің құрылымдық бөліктерін сақтайды - оқиғаның соңының шешімін қабылдай алады Шешім  

Рефлексия

5e31d1fdb44eb.png

Дескриптор:− ертегіні тақырыпқа сай құрастырады − ертегінің құрылымдық бөліктерін сақтайды - оқиғаның соңының шешімін қабылдай алады.  

Пікірлер(0)