Статистикалық мәліметтер

Бозмбекова Айнур Сабыржановна
Бозмбекова Айнур Сабыржановна
Жамбыл
Тараз
№47 орта мектебі
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу
Тақырып:

Статистикалық мәліметтер

04.12.2019
166
PDF жүктеу WORD жүктеу
Мақсаты

8.2.2.1-абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдану 

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(20 мин)

Ұйымдастыру кезеңі  Good afternoon learners. Нow are you?  Сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару.  Слайдтан фигуралардан шыққан суреттер арқылы 2 топқа бөлу   1 топ: «ҚТҮҚЖБ» тобы  2 топ: «Бухгалтер» тобы  Топ ережесімен таныстыру  Білу  Алдыңғы білімін пысықтауда   "Kahoot" ойыны.Өткен материалдар бойынша сұрақтарға жеке отырып компьютерлер арқылы жауап береді, нәтижесі компьютерде пайда болады.Оқушылар жылдамдыққа, қорытындылауға үйренеді.   ҚБ: «Бас бармақ» әдісі                           Сабақтың тақырыбы: Статистикалық мәліметтер.  Theme of the lesson: Statistical data  Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары: абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдану   Термин сөздерді қайталау.  Статистикалық мәлімет-Статистические данные- Statistical data  Салыстырмалы адрестеу-Относительная адреса-Relative addressing  Абсолютті адрестеу- Абсолютная адресация- Absolute addressing  Аралас адрестеу-Смешанная адресация- Mixed addressing  

Қима-қағаздар,конверт                  көрнекі слайд  Компьютер, смартфон                                

Сабақтың ортасы

(15 мин)

Қолдану    Топтық жұмыс: Постер қорғайды, уақыт 5 минут  «Excel программасын пайдаланатын мамандықтар»   60бет 6-тапсырма    Дискрипторлар:  1. Бухгалтер мен банк қызметкерлері көбіне қандай программаларда жұмыс жасайтынына мысал келтіреді.  2. Уақытты тиімді пайдаланады.    ҚБ: Топтар өзара бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.      Талдау.   «Kөршіңмен талқыла» әдісі жұптық  жұмыс 5 минут  Тапсырма: 1 доллар бағамын 388 теңге деп алып, кесте ұяшықтарын пішімдеуді компьютерде орындаңдар    № Құрылғылар  Доллар  Курс  Теңге   1 Корпус  54 388   2 Аналық тақша 65 388   3 Процессор  127 388   4 Жады  48 388   5 Винчестер  66 388   6 Бейнекарта  96 388   7 CD ROM 32 388   8 Монитор  194 388   9 Пернетақта  10,7 388   10 Тінтуір  12,3 388    Барлығы  688 388     Дискрипторлар:  1.Кестедегі бос ұяшықтарды формуланы қолдана отырып толтырады.  2. Автотолтыру белгішесін пайдаланады.  3.Уақытты тиімді пайдаланады.    ҚБ: «Бас бармақ» әдісі        Бір- бірін және сабақты бағалау мақсатында «Бас бармақ» іс-әрекет рефлексиясын жасайды.    Сергіту сәті: Energizers! - Double This Double That    Жеке компьютермен жұмыс: BilimLand сайтынан 1-2-3 жаттығуларды орындайды.           Дискрипторлар:  1. BilimLand сайтын пайдаланады.  2. Жаттығулардың дұрыс жауабын таңдайды.    ҚБ: «Бас бармақ» әдісі        BilimLand сайтындағы тестті тапсыру арқылы сабағымызды қорытындылаймыз.       ҚБ: «Бас бармақ» әдісі      


Сабақтың соңы

(5 мин)

Бағалау: «Батарейка» әдісімен бағалаймын.     Кері байланыс:   «Зарядтар» әдісі                                Сұрақтарым бар     Көмек қажет         Сабақты  жақсы                                                                                    түсіндім    Homework: Understand terms  

Стикерлер

Қосымша ақпарат

<br>

Файлдар:

Файлды ару информатика

Пікірлер(0)

Пікір қалдыру үшін авторизация жасаңыз немесе тіркеліңіз
Кіру