Денсаулығым - байлығым Мәтін : Байлық пен ақыл ( ертегі )
Денсаулығым - байлығым Мәтін : Байлық пен ақыл ( ертегі )
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.3.2.1- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады; Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты болжайды, шығарманың тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды, мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіре алады; Кейбір оқушылар: Жазушыға еліктеп көркем сөйлей алады, қосымша мақал-мәтелдер қосып айта алады; |
| Тілдік мақсаттар: | қазақ тілі |
| Бағалау критерийлері: | 1. Мәтінмен жұмыс жасайды, сұрақтар бойынша мәліметтерді іріктейді, талдайды; 2.Өз ойларын анықтап жеткізеді ; 3.Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады; 4.Сыни ойлау арқылы өзіндік ой-пікірлері, сөздік қорлары молаяды; Байлық- Богатство-weaIth Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1.Денсаулығымыз мықты болу үшін не істеуіміз керек? 2. Адам баласының ең бірінші байлығы не? 3. «Денсаулық-зор байлық» мақалының мағынасын қалай түсінесіңдер? 4. Денсаулығым- байлығым деп айта аламыз ба? |
| Пәнаралық байланыс: | қазақ тілі |
| Бастапқы білім: | Дене мүшең сау болсын |
| Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім; сары-көмек қажет түсінбедім; |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (10) |
«Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. \ 1- тапсырма: ҰЖ « Нақыл сөзді ата» Дескриптор: 1. Мәтіннің негізгі ойын анықтап айтады; 2.Мақалды дауыстап оқиды, мағынасын түсіндіреді; 3.Мақалдың бағытына қарай сұрақтар қояды; 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар 2- тапсырма: ӨЖ «Түсініп оқы» Дескриптор: 1. Мәтіннің негізгі ойын анықтап айтады; 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды; 3. Сұрақтарға қатысты ой бөліседі; 4. Бір-бірін толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 3-тапсырма:« Анықта» ЖЖ
|
|
|
Сабақтың ортасы (20) |
Дескриптор: 1.Суреттегі заттарды атайды; 2. Әр заттың кімге қатысты екенін анықтап айтады; 3. Бір-бірін толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» Сергіту сәті 4-тапсырма:« Мәтіннен тиісті сөйлемді оқы» ТЖ 1.Мәтіннен тиісті сөйлемді тауып оқиды; 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды; 3.Кейіпкерге байланысты өз бетінше сурет салады; 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 5-тапсырма:« Сұраққа жауап бер» ЖЖ 1.Мәтіннен әр кейіпкердің сөзін тауып оқиды; 2. Өзіне ұнаған кейіпкердің жабын айтады; 3.Кейіпкерге байланысты өз бетінше тұжырым жасайды; 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар 5-тапсырма:« Өз пікіріңді жаз» ӨЖ 1.Сұрақтарға жауап бешалар»реді; 2. Еңбекпен тапқан табыстарын қандай қажеттілікке жұмсайтынын жазып оқиды; 3. «Мұрагер» сөзінің мағынасынтүсіндіріеді; 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» |
|
|
Сабақтың соңы (5) |
Үй тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу , мазмұндау Кері байланыс: «Білім ағашы» |
Білім ағашы парақ шасы стикер |
|
Рефлексия (5) |
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |

Сары ,қызыл, жасыл , житондар
Пікірлер(0)