Ы. Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл». Сейітқұл – заманынан озып туған адам.
Ы. Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл». Сейітқұл – заманынан озып туған адам.
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау (Б/С2) Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау (5. А/И2) |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар орындай алады: а) көркем шығармадағы кейіпкерлерді талдайды ә) көркем шығарманың негізгі идеясын түсінеді Көпшілік оқушылар орындай алады: а) шығармадағы автор бейнесін анықтайды ә) Кейіпкерлерге мінездеме бере алады |
| Тілдік мақсаттар: | Тобыр, барымта, жортуыл, жалаңаш-жалпы, шығыр, жарлы-жақыбайлы, шым, табан ет, шыңдауыл |
| Күтілетін нәтиже: | Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды. |
| Бағалау критерийлері: | Автор өмірі мен шығармашылығын біледі, әңгіменің мазмұнын түсінеді, кейіпкерді бүгінгі өмірмен байланыстырады |
| Құндылықтарды дарыту: | Өмір бойы білім алу: адами құндылықтарды бағалай білу Ынтымақтастық: бірін-бірі қолдау, түсіну |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | |
| Пәнаралық байланыс: | Қазақ тілі, тарих, музыка, география |
| Бастапқы білім: | Ы. Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл – кәсіпкерлік әліппесі» |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Жылдар сыр шертеді» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы (27 минут) |
«Ойлан, бөліс, бірік» әдісі 1 топ «Еңбек» Авторы Жанры Тақырып Идея 2 топ «Қанағат» Шығарманы композициялық құрылысы бойынша талдау 3 топ «Мейірім» 1.Шығармадағы кейіпкерлер бейнесі 2.Мәтіндегі көркемдегіш сөздер 3. Тәрбиелік мәні 4 топ: «Рақымшылдық» Мәтіндегі түсініксіз сөздерді табу, мғынасын ашу, орысша – ағылшынша нұсқаларын айту |
|
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
«Ой талқы» әдісі Шығармадағы оқиғаларды ой елегінен өткізе отырып, бүгінгі күнмен байланыстыру7 |
|
|
Рефлексия (3 минут) |
«Түймедақ» әдісі. Сабақтан алған әсерлерін түймедақ гүлдерін бояу арқылы жеткізеді |
Пікірлер(0)