Дұрыс тамақтану қағидасы
Дұрыс тамақтану қағидасы
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу (7. Т/А3) |
| Сабақтың мақсаты: | «Дұрыс тамақтану қағидасы» тыңдалым мәтіні бойынша коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнлеуіг, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу |
| Тілдік мақсаттар: | Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
| Күтілетін нәтиже: | Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі |
| Бағалау критерийлері: | |
| Құндылықтарды дарыту: | |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/adam-biologiyalyq-tur-retinde/as-qorytu/lesson/tamaqtanu-zhane-densaulyq |
| Пәнаралық байланыс: | Биология |
| Бастапқы білім: | Ас – адамның арқауы |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Әдеп айнасы» әдісі. «Әдеп айнасы» тамақтану әдебі туралы видео көрсету |
https://www.youtube.com/watch?v=agB9peSa9fE |
|
Сабақтың ортасы (27 минут) |
Топтық жұмыс «Білгенің дұрыс» әдісі . Әр топқа топ атына байланысты (ет өнімі, сүр өнімі, ұн өнімі, теңіз өнімі, көкөніс пен жемістер) пайдалы кеңесті айтады Өз топтарының атын үш тілде айтады. Жұптық жұмыс «Сыр - сұхбат» әдісі. 1.«Үйлесімді тамақ» атты видеоны көріп, суретті ретімен орналастырады 2. «Дұрыс тамақтану қағидасы» тақырыбында сұхбаттасады |
https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/adam-biologiyalyq-tur-retinde/as-qorytu/lesson/tamaqtanu-zhane-densaulyq |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Жеке жұмыс. «Сөз шебері» әдісі Бір күндік тамақтану тәртібін кестеге жазып келу |
|
|
Рефлексия (3 минут) |
Тақырыпты қаншалықты меңгергені туралы өз-өзіне баға беру арқылы қажетті өнімдерді қоржынға салады |
Пікірлер(0)