Су- табиғат құбылысы

Есимова Райгүл Олжабаевна
Есимова Райгүл Олжабаевна
Ақтөбе
Темір
С.Байшев атындағы ЖОББМ КММ
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Су – тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер
Тақырып:

Су- табиғат құбылысы

31.01.2020
45
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 6,1.3.5.Тіл құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу.
Сабақтың мақсаты: Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы судың тіршілік көзі екендігін түсіндіру. Лексикалық тақырып аясында сан есімді
Тілдік мақсаттар: Оқушылар: Пән лексикасы және терминология:тіршілік, ауыз су, тұщы су, су жетіспеушілігі, ағза, тұрмыстағы су    
Бағалау критерийлері: Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақша судың тіршілік көзі екендігін түсінеді, достарымен сөйлеседі. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді Сөйлесім барысында тиімді қолдана алады, суды үнемдеу керектігін түсіндіреді. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өзінің сыныптастарымен сұхбат құрады, мәтін құрайды  
Құндылықтарды дарыту: <p>• Тіл мен мәдениет;</p><p> • Көпшілдік; </p><p> • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет; </p><p> • Қарым-қатынас мәдениеті;</p><p> • Жауапты азаматтық позиция;</p><p> Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жеке және жұптаса отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады.&nbsp;&nbsp;</p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: PowerPoint таныстырылымы
Пәнаралық байланыс: Жаратылыстану, химия, биология
Бастапқы білім: Лексикалық тараудың алғашқы сабағы&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)

<p>Қызығушылықты ояту</p><p> «Суреттер сөйлейді» Оқушылар суреттер бойынша өз ойларын ортаға салады.(Таныстырылымда берілген суреттерді сөйлетеді) </p><p> Мұғалім оқушыларды оқу мақсатымен, сабақ мақсатымен таныстырады.</p><p> Негізгі бөлім. </p><p> Жазылымалды тапсырмасы. Блум жапырақшаларында берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338dd8d71b0.png" style="width: 174px;"><br></p>

Сабақтың ортасы

(30 мин)

<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338e66003e5.png" style="width: 319px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338e7f48a06.png" style="width: 353px;"></p><p><br></p><p>1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудар- масын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. </p><p> 2. Мәтіналды жұмыс. А) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін</p><p> 1-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін </p><p>2-тапсырманы орындатады. </p><p> 3. Тілдік бағдар. Сан есімді меңгертеді. </p><p> 4. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәнерлеп, дұрыс оқуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін</p><p> 3-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 4,5-тапсырманы орындатады. Б) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін </p><p>5- тапсырманы орындатады. 5. Мәтінсоңы жұмыс. А) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 7-тапсырманы орындатады.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p>1. Сусыз жасалатын тағамдарды білесіз бе? </p><p> 2.Судың қандай пайдасы бар? </p><p> 3.Күніне қанша литр су ішесіз?</p><p> 4. Суды қалай үнемдеуге болады? </p><p> 5.Судың адам өміріндегі маңызына тоқталыңыз. 6.Қазақстанда суды сақтау қорлары бар ма?</p><p> Сіздің берер бағаңыз қандай? </p><p> Оқушылар «Молекула» әдісі арқылы </p><p>4 топқа бөлінеді. Жазылым тапсырмасы Берілген суретті пайдалана отырып, мазмұнына сай постер жасаңыздар.</p><p> 1-топ: Берілген суретті пайдалана отырып, мазмұнына сай постер жасаңыздар.&nbsp; &nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f09370bf.png" style="width: 237px;"></p><p><br></p><p>2-топ:</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f2f19bfe.png" style="width: 228px;"></p><p>3-топ:</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f55ba6ef.png" style="width: 248px;"></p><p><br></p><p>4-топ:</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338f6e714a9.png" style="width: 281px;"></p><p><br></p><p>Өзара бағалау Оқушылар бағалау стикерлерін әр топтың постеріне жабыстыру арқылы жұмысты бағалайды. Кері байланыс  Бүгінгі сабақта қиыншылық кездесті ме? Сіз оны қалай жеңдіңіз?  Бүгін не білгіңіз келіп еді, мақсатыңыз орындалды ма?  Сіз бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттіңіз бе?&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p> слайд&nbsp;

Сабақтың соңы

(2 мин)

<p>6 сөйлемді эссе жаздырады. Тақырыпқа қатысты 6 сөйлемді эссе жазады. Айтылым. Оқулықтағы</p><p> 8-тапсырманы орындатады&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p>Үйге тапсырма</p> Таратпа парақшалар

Рефлексия

(3 мин)

<p>Рефлексия «Бағдаршам» Қызыл – түсініксіз әлі дайындығым аз Сары – толық түсінбедім Жасыл – жақсы түсіндім&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e338c9a1138d/images/5e338fdd167d7.png" style="width: 79px;"><br></p>

Пікірлер(0)