Екі таңбалы сандарды салыстырусандар
Математика
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Екі таңбалы сандар
Тақырып:
Екі таңбалы сандарды салыстырусандар
01.02.2020
568
13
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>1.1.1.2 ** 11-ден 20-ға дейін сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3 **20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсінеді; 10/11-20 көлемінде тура және кері санайды; натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды; 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады және салыстырады; 20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтайды, разрядтық қосылғыштарға жіктейді. </p> |
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларды екі таңбалы сандарды оқуға, жазуға және құрастыруға үйрету. |
Тілдік мақсаттар: | "Артық," "кем", "тең" біліктер, ондықтар сөздерін қолдану дағдысын қалыптастыру. |
Күтілетін нәтиже: | <p>Білім алушылар екі таңбалы сандар қатарын және сандар құрамын үйренеді.</p><p>11- ден 20 -ға дейінгі сандарды салыстыра біледі. Қанша артық, қанша кем екендігін түсіндіріп айтады.</p><p>өлеңмен берілген есептерді аузша есептей алады.</p> |
Бағалау критерийлері: | Сандар қатарын дұрыс жазады; Сандар құрамын айыра алады;Сандардың көршілерін табады; Разядтық қосылғыштадың қосындысы түрінде жазады, Сандарды салыстыра алады; |
Құндылықтарды дарыту: | Бірін- бірі тыңдау. Достық қарым-қатынастарын жетілдіру. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | <p>интернет желісі https://bilimland.kz/kk </p><p> </p> |
Пәнаралық байланыс: | дүниетану , музыка |
Бастапқы білім: | Қосудың орын аустырымдылық қасиеті |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
<p> Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру шаттық шеңбері С.1. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, </p><p> Өсемiз бiз күлiп-ойнап, </p><p> Бiр адамның баласындай. </p><p> – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!</p><p> Ж.1.Оқушылар жұппен 11- ден 20 –ға дейінгі сандарды ойлап және оны қағазға жазуды сұраймын. Т.2. шағын топтарға бірігіп жазған сандарын ламинатталған қағаздарға салыстырып жазады 1 топ 11,12,13, </p><p> 2 топ 14, 15,16, </p><p> 3 топ 17,18,19, </p><p> 4 топ 20,19,18, </p><p> 5 топ12, 15, 19. </p><p> Дикриптр: Сандар қатарын дұрыс жазады; Берілген сандарды топта салыстырады. </p> | <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3523d898005/images/5e35307607c75.jpg" style="width: 96px;"><br></p> |
Сабақтың ортасы (20минут) |
<p>.Екі таңбалы сандар құрамы бейне жазба тыңдау. 11- ден 20 – ға дейінгі сандар құрамын анықтау.Тапсырмалар, мен жаттығулар орындау. Ж.Жұмыс парағын жұппен орындайды. Дискриптр -11- ден 20 ға дейінгі сандар қатарын біледі; -Сандар құрамын айыра алады; </p><p>С.Оқулықпен жұмыс: Қарындаштар . Оқушылар оқулықтағы иллюстарцияны қарайды және қойылған сұрақтарға жауап береді. Жауабы; Қарлығашта 14, Асхаттаа 17 қарындаш. Асхаттың қарындашы артық. 3-ке артық. Д.Мәшинелер жарысы ламинатталған қағаз бетіне орындайды.жұппен өзара тексеру жүреді. Жауабы: а) 15>12, ә) 13<19 . б) 9< 18. в) 20>10 </p><p> С. Ойлан,тап Неше жаңғақ?</p><p> 1.Портфелімде әуелі,</p><p>Он үш жаңғақ бар еді.</p><p> Екі – екіден тараттым.</p><p> Науат пенен Сағатқа,</p><p> </p><p> Самат пенен Маратқа.</p><p>Апасына Қанаттың, Екі-екіден тараттым. Айта қойшы, ал жаным.</p><p> 2. Барлығы қанша зат? </p><p> Дүкеннен сабын алдым,</p><p> Оның және қабын алдым</p><p>Екі дәптер, бір қарындаш </p><p>Өшіргішті тағыда алдым. </p><p> Есептеші сонда бәрі </p><p> Қанша болды, қолда бары? </p><p>сергіту жаттығу; </p><p> Қағазға жазылған тірек сөздерді көрсеткенде оқушылар түрлі қимылдар көрсетеді. «Артық» - оқушылар аяқтарының ұшына тұрып қолдарын жоғары көтереді. «Кем»- жүрелеп отырып тізесін қолымен құшақтайды. «Тең» - дегенде қолдарын жанына қойып түзу түрады. </p> | <p><a href="ttps://bilimland.kz/k" target="_blank">ttps://bilimland.kz/k</a><br></p> |
Сабақтың соңы (10 минт) |
<p>Д. Тест.<br></p><p>1. Әр санның көршілерін жаз.</p><p> 12 15 18 20</p><p><br></p><p>2. Санды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазып көрсетіңіз</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3523d898005/images/5e3534300d02b.png" style="width: 336px;"><br></p><p>3. Сандарды салыстырыңыз. >, < , = таңбаларының тиістісін қойыңыз.</p><p>19* 18 20* 19 1 2* 14 15*15<br></p><p>Дискриптр</p><p> Сандардың көршілерін табады; </p><p> Разядтық қосылғыштадың қосындысы түрінде жазады, Сандарды салыстыра алады; </p> | <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3523d898005/images/5e3535f6731a9.jpg" style="width: 96px;"><br></p> |
Рефлексия (5 мин) |
<p>Оқушылар бірнеше сұраққа +; - таңбаларымен жауап береді. Сабақта маған не жеңіл болы? </p><p> Неден қиналдым ? </p><p> Екі таңбалы сандарды салыстыра аламын ба? </p> | |
Сабақ |
1 сынып матиматика пәнінен Екі таңбалы сандар бөлімінде 11- ден 20 -ға дейінгі сандардың жазылуы және сандардың құрамын оқушылар меңгерді. |
Файлдар:
Файлды ару
сабақ
Пікірлер(0)