Бейнеклиптерді жасау
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Видео құру
Тақырып:
Бейнеклиптерді жасау
04.02.2020
101
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 4.2.4.1 Бейнеклиптерді жасау. |
Сабақтың мақсаты: | <p>Барлық оқушылар:</p><p> «Видеожазба, бейнеклип, редактор» ұғымдарын біледі. </p><p> Видеожазбаларды қалай өңдеу керек екеніне мысал келтіре алады. </p><p> Оқушылардың көпшілігі: </p><p> Videopad редакторымен таныс, видеожазба және видео-редактор ұғымын ажырата алады.</p><p> Кейбір оқушылар </p><p> Видеожазбаны өндеуді ұсына алады. </p><p> Videopad редакторымен өз бетінше жұмыс істей біледі. </p> |
Тілдік мақсаттар: | <p>Тілдік-сөздік қорларды молайтады. Пәндік лексика мен термионология:</p><p> Видеожазба; құралдар; өңдеу; табиғат;</p><p> Мен редактормен жұмыс істеуді бастадым.</p><p> Мен видеожазбаны өңдеуді үйрендім. </p> |
Бағалау критерийлері: | <p>Видеожазбаларды қалай өңдеу керек екеніне мысал келтіре алады.</p><p> Videopad редакторымен таныс, видеожазба және видео-редактор ұғымын ажырата алады. </p><p> Видеожазбаны өндеуді ұсына алады. </p><p> Videopad редакторымен өз бетінше жұмыс істей біледі. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p>Сын тұрғысынан ойлау</p><p> Қарым-қатынас жасау қабілеті және жауапкершілік </p><p> Шығармашылық</p><p> АКТ </p><p> Достық және денсаулық </p> |
Пәнаралық байланыс: | Музыка |
Бастапқы білім: | <p>Видеожазба ұғымын біледі. </p><p>Видеожазба жасауға арналған программамен таныс. </p><p>Видеожазбалар жасауды біледі. </p><p>Видеоредактормен жұмыс істей алады.</p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (0 - 5 мин) |
<p>1.Ұйымдастыру. Оқушыларды шеңберге тұрғызып жылы шыраймен сәлемдесу және бір-біріне жүректен-жүрекке жылуын беру жақсы тілектер айту.</p><p> Оқушыларды компьютерлік орындарға отырғызу. </p> | Жүрекше Тақтадан бейне көрсетілім |
Сабақтың ортасы (6 - 34 мин) |
<p>1. Оқушылар компьютерлерді іске қосып, Videopad редакторын ашу. </p><p> 2. Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабақтарды қайталау, мұғаліммен бірге videopad редакторымен жұмыс істеуді қайталау. </p><p> 1) Видеожазба деген не? </p><p> 2) Videopad редакторы деген не? </p><p> 3) Видеоны қалай өңдеуге болады? </p><p> 4) Видеоны қалай сақтауға болады? </p><p><br></p><p> 3. Видеоны өңдеу. Жоба құру. Жобаның мақсаты: видеоақпаратпен жұмыс жасау, видеоға дыбысты, мәтінді жазу. Жұмыс барысы: </p><p> • VideoPad редакторын іске қосу. </p><p> • Жұмыс үстеліндегі бумаға Интернеттен табиғатқа байланысты ақпараттар жинақтау.</p><p> • VideoPad редакторында дыбыс жазу, видеоны өңдеу, әсерлер қою. </p><p> • Видеоны сақтау. Программаны іске қосып, видеожазбаны тамашалау. </p><p><br></p><p> 1-тапсырма Абай Құнанбайұлының табиғат туралы өлеңдерін негізге ала отырып, бумаға интернеттен суреттер, ақпараттар жинақта.</p><p><br></p><p> 2-тапсырма VideoPad редакторында жиналған ақпаратпен видеожазба жаса. Микрофонды пайдаланып, Абайдың табиғатқа арналған бір өлеңін тауып алып, дыбыс файлын видеожазбаға жүкте.</p><p><br></p><p> Сергіту сәті Бейнероликтен көзге арналған жаттығулар орындайды </p><p><br></p><p> 3-тапсырма Видеожазбаны суреттермен толықтырып өңдеп, видео әсерлер, түрлі ауысулар қос. Оған мәтіндік әсерлерді пайдаланып, мәтін қос. Видеожазбаны жұмыс үстеліне сақта. </p> | Интерактивті тақта Оқулық Дербес компьютерлер Интернет |
Сабақтың соңы (35-37 мин) |
<p>Сабақты қорытындылау. </p><p>Оқушылардың видеоклиптерін тексеріп шығу. </p><p><br></p><p>Бағдаршам әдісі бойынша оқушыларды бағалау. </p><p> Бағдаршам арқылы- </p><p> - нені білді, нені үйренді; </p><p> - не әлі де түсініксіз;</p><p> - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігін білу. </p> | <p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e392133e8bb4/images/5e392386b53fd.png" style="width: 146px;"><br></p> |
Рефлексия (2 мин) |
<p>«Сандық» «Ет тартқыш», «Себет» арқылы стикерлер жапсырады. </p><p> Сандыққа- өз қоржыныма не алдым?</p><p> Ет тартқыш – мен осы білгенімді әрі қарай алып кетемін.</p><p> Қоқыс жәшігі – маған ұнамады . </p> |
Пікірлер(0)