Бағдарламау жүйелері және тілдері
Бағдарламау жүйелері және тілдері
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 7.1.2.1 «бағдарламау тілі» және «бағдарламау жүйелері» түсініктерін ажырата білу |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар білетін болады: Бағдарламау тілдерініңі жүйеленуін, бағдарламау тілдерінің айырмашылық ерекшеліктерін, олардың артықшылықтары мен кемшіліктерін; жоба бойынша қалай есеп жазу керектігін Оқушылар істей алады: Әртүрлі бағдарламау тілдерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды; бағдарламау тілінде кодтар жазады |
| Тілдік мақсаттар: | Оқушылар біледі: Жоба бойынша қалай есеп жазу керектігін; бағдарламау жүйелері мен тілдерін классификациялай алады және оларды жобаны жазу үшін қолданады. Оқушылар істей алады: Бағдарламау тілінен бағдарламау жүйесін айыра алады; әртүрлі бағдарламау тілдерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтай алады; жоба бойынша есеп жаза алады. |
| Құндылықтарды дарыту: | Өмірбойы оқу; Құрметтеу; Ынтымақтастық. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | ДК – да жұмыс істеу дағдысы. |
| Пәнаралық байланыс: | Тарих |
| Бастапқы білім: | Бағдарламау тілдері туралы алдында алған білімдер |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (0 -7 мин) |
Ұйымдастырушылық сәт: Журнал бойынша сабаққа қатысушыларды тексеру. Сыныптағы тәртіп ережесімен танысу. «Анаграмма» әдісі бойынша сабақ тақырыбы тақтаға әріптерінің орны ауыстырылып жазылады. Оқушылар жасырылған тақырыпты тауып өз ойларымен бөлісуі керек. МРГАУАПМОЛРА ДІЛРТІЕ – Оқушыларға сабақтың мақсаттары мен критерийлерін таныстыру. Бағдарламау тілдері не үшін қажет? Бағдарламау тілдерінің көмегімен қандай мәселелерді шешуге болады? Сіздерге таныс бағдарламау тілдерін атаңыздар? Сыныпты топтарға бөлу: сандар жазылған қағазшалар тарату арқылы 4 топқа бөлу. Топтар бір-бірін бағалау үшін бағалау парақтары таратылады. |
Бағалау парақтары |
|
Сабақтың ортасы (8 - 28 мин) |
Оқушыларға BilimLand сайтында берілген тақырып бойынша қысқаша түсінік беру. Топтық жұмыс Топтарға тапсырмалар таратылады: 1 топ: 1. Программалау тілі дегеніміз не? 2. Төмен және жоғары деңгейдегі программалау тілдері дегеніміз не және ерекшеліктерімен тарихы? 2 топ: 1. Транслятор не үшін қажет және қандай түрлері бар? Транслятордың түрлерінің қызметі? 2. Программалау тілдерінің бөлінуін сипатта. 3 топ: 1. Программаны жасау кезеңдері. 2. Программалау жүйесі дегеніміз не? |
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/7-cynyp/lesson/programmalau-tili-turaly-tusinik Кітап |
|
Сабақтың соңы (29 - 38 мин) |
Оқушылар өздеріңнің жұмыстарын бір-біріне түсіндіреді және қорғайды. Жекке жұмыс Оқушылар Bilimland сайтындағы тапсырмалар мен тестлерді орындайды |
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/7-cynyp/lesson/programmalau-tili-turaly-tusinik |
|
Рефлексия (39 - 40 мин) |
Жаңа материалды қорытындылаймыз. Рефлексия жүргіземіз. Оқушылар бүгінгі сабақты бағалау үшін, стикерлерге екі жұлдызды және біртілекті қолдануын сұраңыз. |
Стикерлер |
Пікірлер(0)