Рационал сандарды салыстыру
Математика
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану
Тақырып:
Рационал сандарды салыстыру
05.02.2020
135
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>6.1.2.8 бүтін сандарды салыстыру;</p><p>6.1.2.8 рационал сандарды салыстыру;</p> |
Сабақтың мақсаты: | - Оқушылар берілген координаталық түзуде рационал сандарды салыстырып үйренеді және дағдыланады |
Тілдік мақсаттар: | <p>Оқушылар:</p><ul><li>сан модулінің мәнін қалай есептеу керектігін түсіндіреді. Пәнге қатысты лексика мен терминология: </li><li> рационал сандар; координаталық түзу; бірлік кесінді; санақ басы; оң бағыт; теріс бағыт.</li></ul> |
Күтілетін нәтиже: | Сан модулінің мәнін қалай есептеу керектігін түсіндеді |
Бағалау критерийлері: | <p>- бүтін сандарды салыстыра алады; </p><p> - рационал сандарды салыстыра алады </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Оқушылардың бір-біріне деген кұрмет, басқаның пікірін тыңдау, өз пікірін еркін білдіру дағдыларының қалыптасуы бірлескен жұмыс арқылы іске асады. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | http://www.bilimland.kz/, интернет-ресурстарды пайдалану |
Бастапқы білім: | Координаталық түзу, рационал сандар түсінігі, қарама қарсы сандар, санның модулі. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5) |
<p><b>Ұйымдастыру кезеңі: </b></p><p> Оқушылармен сәлемдесу </p><p><b> Психологиялық тренинг: </b>«Сәлеметсің бе!» әдісі Ал енді, балалар, барлығымыз жұппен тұрып, бір-бірімізбен <b>«Сәлеметсің бе?!»</b> әдісі арқылы амандасайық. Оқушылар кезек-кезек көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді.</p><p>Бас бармақтан бастайды: </p><p> Мен саған (бас бармақ);</p><p> Барлығында (балан үйрек); </p><p> Табыс (ортан терек); </p><p> Сәттілік (шылдыр шүмек); </p><p> Тілеймін (кішкентай бөбек);</p><p> Сәлеметсің бе! (алақанын тигізеді).</p><p> Үй тапсырмасын тексеру </p><p>Үй тапсырмасын топ басшылар топ мүшелерінің үй тапсырмаларын тексеріп шығады. /жауабын интербелсенді тақтада көрсетемін/. </p><p> Үй тапсырмасын дұрыс, бұрыстығын тексеріп, оқушылар <b>«Бағдаршам» </b>әдісі арқылы өздерін бағалайды. </p> | <p><br></p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3acf3ecb8e4/images/5e3ad38169ffb.png" style="width: 178.75px;"><br></p> |
Сабақтың ортасы (10) |
<p>Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру <b>«Бор беру стратегиясы»</b> әдісі арқылы үй тапсырмасын қорытындылау. </p><p>Сандарды салыстырыңдар: </p><p> 1) 11 және -3 </p><p> 2)-2 және |-6|</p><p> 3)|-33| және -47 </p><p> 4)18 және -26 </p><p> 5)79 және |-12| </p><p> 6)-16 және 46 </p><p> 7)-49 және 0 </p><p> 8)-7 және -7,1 </p><p> 9)11 және -11 </p><p> 10)5 және -4 </p><p> Дұрыс, бұрыстығын тексеріп, оқушылар бір – бірін бағалайды. </p><p>Топтық жұмыс. <b>«Қоржын» </b>әдісі арқылы әр топ өз тапсырмаларын таңдап алады.</p><p> <b>1-қоржын</b>. №360 есеп тақтамен жұмыс Берілген теңсіздікті тура теңдікке айналдыратын барлық бүтін теріс сандарды жазыңдар: </p><p> 1)-8,2≤х≤4 2)-3<х≤7</p><p> 3)-7≤х<1,2 4)-5<х≤3 </p><p><b> Дескриптор: Білім алушы: </b></p><p><b> Берілген теңсіздікті тура теңдікке айналдыратын барлық бүтін теріс сандарды жазады. Оқушыларды смайликтер арқылы бағалаймын.</b> </p><p><b>2-қоржын.</b> Координаталық түзуге ең үлкен және ең кіші рационал сандарды белгіле:-5; -4; -3; -2; -1; 0; </p><p><b> Дескриптор: Білім алушы: </b></p><p><b> Координаталық түзу сызады; </b></p><p><b> Берілген санды координаталық түзуге белгілейді; </b></p><p><b> Ең үлкен және ең кіші рационал санды табады. </b></p><p><b>3-қоржын. </b>Bilim land-тен тест тапсырмасы. </p><p><b>Дескриптор: Білім алушы: </b></p><p><b> Bilim land-тен тест тапсырмаларын топпен бірлесе, ақылдаса орындау. </b></p><p><b> «Басбармақ» </b>әдісі арқылы өз – өздерін бағалайды </p> | <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3acf3ecb8e4/images/5e3ad4cbb7243.jpg" style="width: 50%;"></p><p><br></p><p><br></p><p><a href="https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/6-synyp/raczional-sandardy-salystyru?mid=0070a2f7-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/6-synyp/raczional-sandardy-salystyru?mid=0070a2f7-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051</a><br></p><p><br></p><p><br></p> |
Сабақтың соңы (10) |
<p><b>«Bilimland» </b>арқылы тапсырмалар орындау. Тапсырмаларды жұппен орындайды.</p><p>Тапсырмаларды орындап болған соң өз-өздерін <b>«Басбармақ»</b> әдісі арқылы бағалайды.</p> | <p>Жұптық жұмыс</p><p><a href="https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/6-synyp/raczional-sandardy-salystyru?mid=0070a2f3-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/6-synyp/raczional-sandardy-salystyru?mid=0070a2f3-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051</a><br></p> |
Рефлексия (5) |
«Қызық,Қиын,Құнды» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
Пікірлер(0)