Қомағайлық жаман әдет
Қомағайлық жаман әдет
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, қойылым қояды, мәтіндегі сөздермен жұмыс жасайды, шығарманың мазмұнын түсінеді; Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты болжайды, қажетті ақпаратты тауып оқиды, топтық, жұптық жұмыста белсенділік танытады; Кейбір оқушылар: Образға ене алады, берілген уақытта өз ойын жазбаша беріп үлгереді; |
| Тілдік мақсаттар: | Қомағай- Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
| Күтілетін нәтиже: | Денсаулығым - байлығым |
| Бағалау критерийлері: | 1. Мәтінмен жұмыс жасайды, сұрақтар бойынша мәліметтерді іріктейді, талдайды; 2.Өз ойларын анықтап жеткізеді; 3. Мәтінге сай көрініс көрсете алады; 4. Шығарманың мазмұнын түсінгенін көрсете алады; |
| Құндылықтарды дарыту: | «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | |
| Пәнаралық байланыс: | |
| Бастапқы білім: |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (14.01.2020 ж) |
Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. 1- тапсырма: ҰЖ « Анықта»
Дескриптор: 1. Суреттегі балалар туралы өз ойын айтады; 2.Суреттегі балалардың тамақтану ережесі туралы әңгімелейді; 4.Бір-бірін тыңдап,толықтырады бағалайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2- тапсырма: ТЖ «Түсініп оқы» «Қомағайлық», « Қожанасыр мен ашқарақ» Түсіндірме сөздікпен жұмыс жүргізу. Мешкей – тамақты көп ішетін, тойымсыз адам. Күпті болу – тамақты шектен тыс көп жеуден ауырып қалу. Ашқарақ – тамақты қомағайланып, тоймай ішетін адам. Дескриптор: 1. Мәтіннің негізгі ойын анықтап айтады; 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды; 3. Сұрақтарға қатысты ой бөліседі; 4. Бір-бірін толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» |
|
|
Сабақтың ортасы (14.01.2020 ж) |
3-тапсырма:« Өз пікіріңді жаз»ӨЖ Дескриптор: 1.Мәтінге сүйеніп, өз пікірін жазады; 2. Бірін-бірі тыңдап, толықтырады; 3. Бір-бірін бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» Сергіту сәті 4-тапсырма:« Анықта» ЖЖ 1.Сұраққа байланысты өз пікірін айтады; 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды; 3.Мәтіндерден өзінің қандай тұжырым жасағанын әңгімелейді; 4.Жан-жақты талқылап, негізгі ойын жеткізе алады; 5.Бір-бірін тыңдап бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 5-тапсырма:« Әңгімеле» ТЖ 1.Сурет бойынша әңгімелейді; 2. Суреттің мәтіндегі қай оқиғаға сәйкес келетінін анықтайды; 3.Бір-бірін тыңдап бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» |
|
|
Сабақтың соңы (14.01.2020 ж) |
Үй тапсырмасы: 7-8 бет оқу Кері байланыс: «Білім ағашы» |
|
|
Рефлексия (14.01.2020 ж) |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Пікірлер(0)