Интернет желілері
Интернет желілері
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Т/А1.Болжау Т/А3. Мәтіннен ақпаратты анықтау |
| Сабақтың мақсаты: | • Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау. • Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау. |
| Тілдік мақсаттар: | «Интернет желілері» тақырыбы аясында тілдік дағдылары дамиды. Айтылымға қатысты тіркестер: менің байқағаным, менің ойымша,... мен ... ойлаймын. |
| Күтілетін нәтиже: | Мәтіннің атауын талқылай алады; - Алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжай алады; - Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, детальді ақпаратты анықтай алады. |
| Бағалау критерийлері: | Мәтіннің атауын талқылай алады; - Алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжай алады; - Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, детальді ақпаратты анықтай алады. |
| Құндылықтарды дарыту: | Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік жәнеүздіксіз оқу. Сабақта оқушылар бойына серіктестік және жауапкершілік сынды құндылықтарды дарыту, жаһандық азаматтық ұстанымымағынаны тану кезеңіндегі тапсырмаларнегізінде жүзеге асады. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақтамен жұмыс, слайд қолдану |
| Пәнаралық байланыс: | Әлеуметтану, информатика |
| Бастапқы білім: | ІІ тоқсанда өткенді қайталау |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, оқушыларды 4 топқа бөлу Қызығушылықты ояту. «Суретті сөйлет» Оқушыларға cурет көрсетіледі. Суретке қатысты кіріспе ой қозғалады, сабақ тақырыбы болжанады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Тыңдалым алды тапсырма 1.Оқушыларға «Жастар», «Мәдениет», «Интернет» және «Әлеуметтік желілер» ұғымдары ұсынылады. Олар осы сөздердің кемінде 3-еуін қолдана отырып, сөйлем құрайды. Сыныптастарына оқиды. 2. Оқушылар «Әлеуметтік желі» түсінігіне анықтама ұсынады, түсініктері дамытылады. |
|
|
Сабақтың соңы |
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма «Ыстық орындық». Сенің өміріңде әлеуметтік желілердің маңызы мен рөлі қандай деп ойлайсың? Оқушылар ой бөліседі, қорытынды пікірлерін білдіреді. |
|
|
Рефлексия |
Рефлексия Сабақта не қызықтырды? Не қиындық келтірді? Не оңай болды? Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау |
Пікірлер(0)