Табиғатқа саяқат. Б б дыбысы мен әрпі.
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Тағам және сусын
Тақырып:
Табиғатқа саяқат. Б б дыбысы мен әрпі.
14.02.2020
119
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. </p><p> 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. </p><p> 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. </p><p> 1.3.8.1. Жазу жолын жоларалық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. </p> |
Сабақтың мақсаты: | <p>Барлық оқушылар орындай алады: Б әріпін таниды, дыбыс түрлеріне ажыратып, сәйкестендіреді. </p><p>Сөздерді буындап оқып, үлгі бойынша талапқа сай жазады.</p><p> Көпшілігі орындай алады:Табиғат туралы суреттер бойынша Б дыбысына қатысты сөз құрайды, сөздерді тұтастай оқиды. </p><p> Кейбірі орындай алады. Б дыбысы қатысты сөздерді түсініп оқиды, дыбыстық талдау жасай алады.Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айтады. </p> |
Тілдік мақсаттар: | Б дыбысынан басталатын сөздер айтады.Сөзтіркестері: бақа, балық, бота, бақша,бор. |
Бағалау критерийлері: | •Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты/дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) анықтайды. Сөз, сөйлем жазады, оқиды |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | презентация, бор жайында видео |
Пәнаралық байланыс: | дүниетану, жаратылыстану |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5-7) |
<p> Сәлемдесу. </p><p> Қайырлы күн мектебім,</p><p> Қайырлы күн ұстазым,</p><p> Үлкенге де сіз, кішіге де сіз, </p><p> Бәріңізге бас иіп, сәлем бердік біз. </p><p>шеңберге жиналып жүрекше стикерлерін келесі тұрған оқушыға беру арқылы жақсы тілегін арнайды. </p><p> Топқа біріктіу Бота , бұзау, балапан суреттері арқылы топқа біріктіремін </p> | |
Сабақтың ортасы (20) |
<p> «Жұмбақты шеш!»</p><p><br></p><p> Тапсырма:</p><p> 1-топ: Бота</p><p> Қаймықпайды күшті аңнан, </p><p> Қорқады тек тышқаннан.(Піл)</p><p> 2-топ:Бұзау</p><p> П дыбысынан басталатын сынып затын ата.</p><p>3-топ: Балапан суреттерді сәйкестендір</p><p>тапсырма</p><p> Жұмбақ: </p><p> Алыстағы көлде, </p><p> Кеш те, түн де, </p><p> Бақ-бақ етіп </p><p> Шулайтын ол не? бақа</p><p>сергіту сәті</p><p>оқулықпен жұмыс</p><p> Бор неден жасалады</p><p>Мәтінді оқу</p><p>мәтінді бөліп оқу</p><p>сұрақ-жауап</p><p>Барлығы: - Б дыбысы қатысқан сөздерді буындап оқиды. </p><p>Бақа, балық, бота, болат, бөрік, бақша, бақбақ,балта,балға,бала,бал.... </p><p> Көпшілігі: - Б дыбысы қатысқан сөздерден сөйлем құрайды...Дыбыс пен әріпті ажыратады. </p><p> Кейбірі: -Мәтінді түсініп оқи алады. Өз ойын әрі қарай жалғастыра алады. </p><p>бор жайлы видео көру</p><p>Дескриптор: </p><p> - бордың қүрамын анықтайды. - мәтіндегі диалогті сыныптасымен рөлге бөліп оқды. </p><p>балық аулау әдісі- буындар мен сөздерді аулап оқу, дәптерге көшіру</p><p>Дескриптор : - Б әрпінен басталатын сөздерді табады. - Жоғалған әріптерді табады.</p><p> Қ.Б. смайликтермен бағалау. </p><p> </p><p><br></p> | |
Сабақтың соңы (7-8) |
<p>арнайы тапсырма беріледі</p><p>Тапсырма:Сөздер мен суреттерді байланыстыра отырып, дауыстап оқу.</p><p> Дескриптор: </p><p> - сурет пен сөзді дұрыс байланыстырады. </p><p> - сөйлемдерді буындап оқиды және суреттер қойу арқылы сөйлемді толықтырады. </p> | |
Рефлексия (5 мин) |
бағдаршам арқылы |
Пікірлер(0)