Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 6.2.2.3 Растрлық және веторлық графиктердің артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау |
| Сабақтың мақсаты: | ü Растрлық және веторлық графиктердің артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстыру ü Растрлық бейненің көлемін анықтауды үйрену |
| Тілдік мақсаттар: | Диалог/хат жазу үшін бірқатар пайдалы тіркестер: … - графикалық бейнелерді көруге және өзгертуге, құруға арналған программа. Растрлық бейне … көмегімен сақталады Пиксель- бұл … Растрлық бейнелердің сапасы … байланысты Векторлық бейнелер … құрылады Файлдар форматы … |
| Күтілетін нәтиже: | Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтеу, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтау. |
| Бағалау критерийлері: | ü Растрлық және веторлық графиктердің артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстырады ü Растрлық бейненің көлемін анықтайды |
| Құндылықтарды дарыту: | 1.Ынтымақтастық: Топтық жұмыс кезінде өзара қарым-қатынастарды дамыту, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру және сындарлы көзқарасты дамыту, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау мүмкіндігін қамтиды. 2.Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтеу, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтау. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Тиісті ақпаратты табу үшін интернетті және браузерді пайдалану |
| Пәнаралық байланыс: | ағылшын тілі |
| Бастапқы білім: | Негізгі терминдер: сурет, компьютерлік графика, векторлық бейнелер, растрлық суреттер. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
Топты сабаққа дайындау. Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім өткен тақырып бойынша тексеруге тапсырмалар таратады. Оқушылар өз еркілерімен тапсырмаларды орындайды. Оқушыларды жұмыстарын сағат тілімен келесі оқушыға Презентация. Слайд 1-3 тексеруге беруді және басқат түсті қалам алуды сұраңыз. Сыныппен бірге тапсырманы тексеріңіз. Әр оқушы дәптеріне қатемен жұмыс ретінде түсініктеме жазады. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім түсіндіреді қалай графиканы өлшейді. Сұрақтар оқушыларға: Бұл не? (сурет бойынша) Пиксель деген не? Мұғалім пиксель көлемін есеп мысалдарын келтіреді. Мұғалім растрлық бейнелерді қалай санау керек екенін көрсетеді. Оқушылардан кестені толтыруды сұраңыз. Оқушылар тапсырмаларды орындайды(жұпта 1-2, 3-4 жеке) Жауаптары: 48000 80бит 9 мегабайт 4 |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушылар бағалаулары керек: 0-жоқ, 1 – иә. • Сендерге сабақта қызық болды ма? • Сабақ барысында жаңа нәрселер білдіңдер ма? • Материалды зерттеу қол жетімді болды ма? • Оны түсіне алдыңдар ма? • Келесі сабақтарда практика барысында қолдануға дайынсыңдар ма? |
|
|
Рефлексия |
Рефлексия |
Пікірлер(0)