К дыбысы мен әрпі

АЙТКУЛОВА ГУЛЬНУР БАЗАРБЕКОВНА
АЙТКУЛОВА ГУЛЬНУР БАЗАРБЕКОВНА
Актюбинский
Ақтөбе
Шубаркудукская СШ №3
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Менің отбасым және достарым
Тақырып:

К дыбысы мен әрпі

17.02.2020
39
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаты:


Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Тілдік мақсаттар:

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.  Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады

Күтілетін нәтиже:


Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алайды. 

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алды

Бағалау критерийлері:


Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. 

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады

Құндылықтарды дарыту:


Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу

АКТ-ны қолдану дағдылары:


Аудиожазба, таныстырылым.

Пәнаралық байланыс:


Музыка сабағы, көркем еңбек, дене шынықтыру

Бастапқы білім:

қайталау


Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Біз балдырған баламыз

, Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сабақтың ортасы

(15 мин)


2-тапсырма: «Елдостың тапсырмасы» №1 Өлеңді тыңда. Аудио жазбаны тыңдау Ата ақылы. Кім үлкенді тыңдаса, Кім үлкенді сыйласа,  Үлкен болған кезінде Сыйлы болмақ өзі де. С.Мәуленов   Бұл өлеңнің авторы С. Мәуленов туралы айту 3-тапсырма: «Аяжанның тапсырмасы» «Галереяға саяхат» ТЖ-әр топқа сурет беру сол суреттердің қарама-қарсы сөздерін тауып алу. (мысалы:кіші-?, ыстық-?,ескі-?) 

Сабақтың соңы

(10 мин)


4-тапсырма: «Мая апайдың тапсырмасы» №3 Еркіннің хатын тыңдап, сұрағына жауап іздеңдер. ЖЖ: Жеке тапсырмаларды орындау 5-тапсырма: «Білімпаз атаның тапсырмасы» (Баннерден жасалған кілемшеге асықты лақтырып, асық қай суретке түссе сол суреттің астындағы сұрақтарға жауап береді.) №4 Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата. Бұлардағы ортақ нәрсе не?     1-топ:(  асық осы суретке түссе) Берілген суретке қарап кеспе әріптермен жазу 2-топ:(    асық осы суретке түссе) Ән айту 3-топ:(   асық осы суретке түссе) QR кодтың жазылып тұрған сөзін оқу және суретін салу (ұялы телефонның көмегімен QR-кодының астында жасырынып тұрған сөзді оқу, буынға бөлу) 

Рефлексия

(5 мин)


Рефлексия «Ұшақ ұшыру»  (Әртүрлі түстегі ұшақтардың ішінде жапсырылған сөздерді оқып, бүгінгі өткен тақырыптар бойынша оқушылыр сабақты  қорытындылайды)

Пікірлер(0)