М.Мақатаевтың «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы

Жумабаева Зульвира Жанабаевна
Жумабаева Зульвира Жанабаевна
Ақтөбе
Ақтөбе
Еңбекші мектеп-балабақшасы КММ
Қазақ әдебиеті
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Көркем әдебиет және эпикалық сарын
Тақырып:

М.Мақатаевтың «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы

18.02.2020
127
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):  8.2.2.1 автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау
Сабақтың мақсаты: Поэма мазмұнымен танысып,өзіндік пікір жазу.
Тілдік мақсаттар: Эпилог,тәуіп, аракілдік, кәззап,байыз.
Бағалау критерийлері: <p>• Шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазады. </p><p> • Пікірін дәйектеме арқылы білдіреді.&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: <p>"Мәңгілік ел" құндылығы: бейбітшілік пен келісім </p><p> Мектеп құндылығы: оқушылар арасындағы қарым-қатынас арқылы ынтымақтастық және шығармашылықты қалыптастыру&nbsp;&nbsp;</p>
Пәнаралық байланыс: Тарих,қазақ тілі.
Бастапқы білім: Махаббат және абырой

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p><b>1.Ұйымдастыру кезеңі: </b>Сәлемдесу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. </p><p><b> 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру: </b> Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызу. "Өрмекші торы" тәсілі арқылы жіпті бір-біріне лақтыру арқылы өткен сабақ бойынша қояды, жауап береді. </p><p><b> 3.Үй тапсырмасын тексеру.</b>&nbsp; &nbsp;</p><p><br></p> Оқулық, дәптер, қалам

Сабақтың ортасы

(30 минут)

<p><b>Білу және түсіну.</b> </p><p>Сұрақтарға жауап бер. </p><p> 1.М.Мақатаев кім? </p><p> 2.Қандай шығармаларын,өлеңдерін білесің? </p><p> 3. Ақын қандай поэмалар жазған?</p><p> 4.Ақын сөзіне жазылған қандай әндерді білесің? </p><p> 5. Қандай әндерін жатқа білесіндер?&nbsp;&nbsp;</p><p><b>Қолдану. Жұптық жұмыс&nbsp;</b></p><p>"Ашық хат" тәсілі арқылы жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу. </p><p> 1-жұп."Мұқағали поэмасы - таңғы шықтай мөлдір, сырлы, мұңлы поэзия" -дейді Ф. Оңғарсынова. </p><p> 2-жұп."Ойын сиқырлы сөзбен айта білу, тапқыр ойды өрнекті тілмен жеткізе білу - Мұқағали өлеңдерінің негізі құдіреті".</p><p> 3-жұп. "...Тіршіліктің тәттілігі мен ақиқаттың ащылығынан мейірі қанғанша дәм татқан қауымның өскелеңдігі мен өміршеңдігі де осында. Мұқағали халқымен бірге мәңгі өмір сүреді". </p><p><b> Дескриптор: </b> -ұсынылған пікірді өз сөзімен өрбітеді; -пікірді мысалмен дәлелдейді; -қорытынды жасайды.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p> <p>А4 парағы жазылған сұрақтар</p><p>А4 парағына жазылған сөздер</p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p><b>Кері байланыс</b> </p><p> Жағымды пікір: (Не ұнады?) </p><p> Сындарлы сын: (Не нәрсені жақсарту керек?) </p><p> Келешекке арналған пікір: (Маған ұнады, бірақ....)&nbsp;&nbsp;</p> Кері байланыс

Пікірлер(0)