Тірек қимыл жүйесі.
Биология
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Қозғалыс. Биофизика
Тақырып:
Тірек қимыл жүйесі.
18.02.2020
28
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 8.1.6.1 тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау |
Сабақтың мақсаты: | Адам қаңқасының құрылысы мен қызметін сипаттау; Тірек-қимыл жүйесінің қызметін сипаттау. |
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар: Кілт сөз бен суретті сәйкестендіріп, мағынасын ашады. Қаңқаның құрылысы мен қызметін ауызша сипаттай алады. Тірек –қимыл жүйес інің қызметі мен маңызын ауызша жазбаша сипаттай алады. |
Күтілетін нәтиже: | мммммммммммммммм |
Бағалау критерийлері: | Адам қаңқасының құрылысы мен қызметін сипаттайды |
Құндылықтарды дарыту: | ммммммммммммм |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | |
Пәнаралық байланыс: | Химия,тарих |
Бастапқы білім: | 6-сыныпта «Жаратылыстану» курсынан оқушылар адамның сүйектерінің бөлімдерін және қозғалысты басқаратын бұлшықеттердің ролін, қозғалыстың тірі ағзаларға ортақ қасиет екенін, 7-сыныптан омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың қозғалыс мүшелерін, қозғалыстың жануарлар мен өсімдіктер үшін маңызын біледі. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
Оқушылардан адамның тірек –қимыл жүйесінің қызметтері көрсетілген сызбаны пайдалана отырып тірек-қимыл жүйесінің атқаратын қызметтерін сипаттап кесте толтыру сұралады. Қаңқаның маңызы неде, бұл қандай мүшелер жүйесіне жатады деп талқылау жүргізу арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаттары ашылады. | |
Сабақтың ортасы |
Оқушылар ақпараттық парақша, таныстырылым видеоматериалдарды пайдалаа отырып, адам қаңқасының бөлімдеріне жататын сүйектерді қаңқа моделінен тауып атап көрсетеді. Мұғалім сұрақтар қойып, қай сүйек қандай қызметі атқаратынына назар аудартады. | |
Сабақтың соңы |
Кері байланыс | |
Рефлексия |
2 ШЕҢБЕР ӘДІСІ |
Пікірлер(0)