Қанайналым жүйесінің жұмысы
Қанайналым жүйесінің жұмысы
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 3.2.3.4 қанайналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау; |
| Сабақтың мақсаты: | Қанайналым жүйесінің жұмысы жайлы терең түсінік алады. Жүрек жұмысын жақсарту шараларымен танысады. |
| Тілдік мақсаттар: | «Қан айналысы» сөзінің мағынасын түсінеді. Жасаған эксперимент туралы жазба жұмысын жазады. |
| Күтілетін нәтиже: | Қанайналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттай алады; Жүрек жұмысын жақсарту шараларымен танысады және күнделікті өмірде қолданады; Эксперимент жасау арқылы қанайналым жүйесінің жұмысын зерттейді; |
| Бағалау критерийлері: | Эксперимент жасау арқылы қанайналым жүйесінің жұмысын зерттейді; Денеге күш түскенде тамырдың соғуының өзгеретініне көз жеткізеді. |
| Құндылықтарды дарыту: | Топтық жұмыста және сабақ барысында бір-біріне құрметпен қарау; Шынайы жауап беру; Жұмыс барысында көшбасшылық қабілетін жетілдіру; |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/adam-biologiyalyq-tur-retinde/zhurek-qan-tamyry-zhujesi/lesson/qan-ajnalymy https://twig-bilim.kz/kz/film/heart |
| Пәнаралық байланыс: | Дүниетану |
| Бастапқы білім: | Қанайналым мүшелерін және олардың қызметін біледі |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (6 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі Ынталандыру жаттығуы; Тосын сый; Жедел жауап; |
|
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
Видеоролик Қанайналым жүйесі Жаңа сабақ Эксперимент Эксперимент қадамдарын табу, жазу Кестемен жұмыс Топтық тапсырмалар |
https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/adam-biologiyalyq-tur-retinde/zhurek-qan-tamyry-zhujesi/lesson/qan-ajnalymy |
|
Сабақтың соңы (4 минут) |
Қызықты ақпарат бөлімі |
https://twig-bilim.kz/kz/film/heart |
|
Рефлексия |
Ұнады Қиын болды Есімде қалды |
Пікірлер(0)