Д.Исабеков "Әпке" драмасы
Қазақ әдебиеті
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Махаббат және абырой
Тақырып:
Д.Исабеков "Әпке" драмасы
21.02.2020
93
5
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 8.1.4.1.Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады. |
Тілдік мақсаттар: | Кейіпкер бейнесі, тартыс, оқиғаның өрбуі, дәлелдеу үшін, бұл үзіндіден, жазушының айтайын дегені. |
Күтілетін нәтиже: | <p> Топта, жұпта, жеке жұмыс жасайды.</p><p>Өз ойын ашық айтады.</p><p>Пікіріне дәлел, мысал келтіреді.</p> |
Бағалау критерийлері: | <ul><li> Өз көзқарасына сай үзінділерді табады. </li><li> Берілген үзінділерге қатысты өз көзқарасын білдіреді. </li></ul> |
Құндылықтарды дарыту: | <p> Жауапкершілік (жұптық, жеке жұмыста жауапкершілік қасиет танытады) </p><p> Құрмет (жұмыс барысында өзіне және өзгеге құрмет көрсетеді) </p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Таныстырылым арқылы ақпарат қабылдайды. |
Пәнаралық байланыс: | Өзін-өзі тану, қазақ тілі,орыс тілі. |
Бастапқы білім: | <p>Драманың мазмұнын біледі.</p><p>Кейіпкерлер бейнесін таниды.</p> |
Командалық сабақ | Серіктес мұғалім Аязбаева Назымгүл |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
<p> Ұйымдастыру бөлімі: </p><p>1. Мұғалімнің сыныппен амандасуы, назарын сабаққа аудару</p><p>2.Қызығушылықты ояту.</p><p>«Стикердегі диалог». Ортаға 1 оқушы шақырылады. Оқушының төбесіне кейіпкерлер есімі жазылған парақ көтеріледі. Оқушылар кейіпкерді табуға оның драмадағы сөзі арқылы көмектеседі.</p><p>1.Ермек </p><p> 2. Омар </p><p> 3. Кәмила </p><p> 4. Қабен </p><p> 5. Көрші әйел</p><p> Сабақтың тақырыбы анықталып, сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері белгіленеді. </p> | 1,2,3 - слайдтар |
Сабақтың ортасы (30 минут) |
<p style="text-align: center; "> І. Топтық жұмыс. «Әпке» спектаклінен үзінді бейнежазба көрсетіледі. </p><p><span style="font-weight: bold;"> «CWOT»</span> талдау тәсілі бойынша кейіпкерге қатысты мәліметтерді іріктеп, жүйелейді, өзіндік пікір, дәлел, мысал, қарсы дәлел, қарсы дәлелді жоққа шығаратын мысалдар келтіреді. </p><p>Бейнекөрсетілім. </p><p> І топ - Қамажай </p><p> ІІ топ – Нәзила </p><p> ІІІ топ - Тимур </p><p> ІV топ – Ермек </p><p> </p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><span style="font-size: 16px; text-align: left; color: rgb(0, 0, 255);">Күшті</span><br></td><td><span style="color: rgb(0, 0, 255);"> Әлсіз</span></td></tr><tr><td><span style="color: rgb(0, 0, 255);">Мүмкіндігі</span> </td><td><span style="color: rgb(0, 0, 255);">Қаупі </span> </td></tr></tbody></table><p><span style="font-style: italic; font-weight: bold;">Дескриптор</span></p><p> Үзіндіге қатысты өзіндік пікірлерін айтады;</p><p> Өз пікірлеріне дәлел, мысалдар келтіреді. </p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;">ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»</span></p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"><br></span></p><p> </p><p> ІІ.Жұптық жұмыс <span style="font-weight: bold;">«Екі жақты күнделік» </span></p><p> Үзінділердің бірін алып, пікірін білдіреді. </p><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><span style="color: rgb(255, 0, 0); font-weight: bold;">Үзінді </span></td><td><span style="color: rgb(255, 0, 0); font-weight: bold;">Менің пікірім</span></td></tr><tr><td><br></td><td><br></td></tr></tbody></table><p><br></p><p>1.Мен... Мен олардың әпкесі емеспін, анасы көз жұмған сәттен бастап мен оларға ана болғанмын.</p><p> 2.Бұларың дұрыс емес.Жұмыстың жаманы жоқ.</p><p> 3. Бұл кісінің жұмысқа орналасуы заңды, бірақ біз үшін күтпеген жайт. Демек, біздің семьяда шығын көп те, кіріс аз. </p><p> 4. Тоқтатыңдар күлкіні. Енді ағаңның алдына бар. Ең әуелі соның рұқсатын алуың керек. 5.Осы шаңырақтың белді мүшесі, әрі басшысы Оспанова Қамажайдың өзге отбасы мүшелерімен ақылдаспай , өз бетінше жұмысқа орналасқаны бәріміздің ашуымызды қоздырғаны белгілі.</p><p> 6. Үйдегі төртеуі төрт азамат болмай, өз басымның қамын ойлауға хақым жоқ. Өз жөнін тауып әке кетті, талқаны таусылып шеше байғұс арманда ол кетті </p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"> Дескриптор</span></p><p>1.Үзіндінің айтайын деген ойын түсінеді; </p><p>2.Мәселеге қатысты өз ойын білдіреді. </p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"> ҚБ «Кім үздік?»</span> Топтар 1 жұптың жұмысын ұсынады. Үздік жұптық жұмыстар оқылады Смайликтер арқылы бағаланады. </p><p>ІІІ. Жеке жұмыс.</p><p> Берілген ұғымдар сөз болатын үзіндіні тауып, жазушының айтайын деген ойын түсіндір. Өз көзқарасыңды да білдір. </p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4fcb985466c/images/5e4fd22860c02.png" style="float: left;" class="note-float-left"></p><p> Дескриптор </p><p>1.Тақырыпқа сәйкес үзінділерді табады; 2.Жазушының айтайын деген ойын түсіндіреді.</p><p>3.Өз көзқарасын білдіреді.</p><p><br></p><p><span style="font-style: italic;"> ҚБ «Автор орындығы» </span><span style="font-style: italic;"> </span> </p> | <p> Бейнежазба</p><p> Қамажай мен Тимур</p><p><br></p><p><a href="http://smk.edu.kz" target="_blank">http://smk.edu.kz</a> порталынан алынды. </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p> 4- слайд</p><p><br></p><p>5- слайд</p><p><br></p><p><br></p><p>6- слайд</p><p>7-слайд</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p> |
Сабақтың соңы (5 минут) |
<p>Кері байланыс.</p><p> Мұғалімнің сабақты қорытындылауы </p><p>Сабақ мақсаты мен критерийлеріне сілтеме. </p> | 8-слайд |
Рефлексия (5 минут) |
<p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"> Рефлексия. </span><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"> "7МЕН"</span></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4fcb985466c/images/5e4fd4cb06788.png" style="width: 301px; float: left;" class="note-float-left"> </p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;">Кері байланыс.</span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"> </span></p> | 8-слайд |
Файлдар:
Файлды ару
Д.Исабеков "Әпке" драмасы
Файлды ару
Қысқа мерзімді жоспар
Пікірлер(0)