К дыбысы мен әрпі

Шуренова Гаухар Сагидуллаевна
Шуренова Гаухар Сагидуллаевна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
№3 Шұбарқұдық орта мектебі
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Менің отбасым және достарым
Тақырып:

К дыбысы мен әрпі

24.02.2020
24
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p><br></p><p>Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту<br></p>
Сабақтың мақсаты: <p><br></p><p>Барлығы: Жаңа білімді меңгереді</p><p>Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. </p><p>Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. <br></p>
Тілдік мақсаттар: <p><br></p><p>К дыбысы мен әрпі<br></p>
Күтілетін нәтиже: <p>Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айтады<br></p><p><br></p>
Бағалау критерийлері: <p><br></p><p>Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.&nbsp;</p><p> Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады <br></p>
Құндылықтарды дарыту: <p><br></p><p>Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.<br></p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: <p><br></p><p>Аудиожазба, таныстырылым<br></p>
Пәнаралық байланыс: <p><br></p><p>Музыка сабағы, көркем еңбек, дене шынықтыру<br></p>
Бастапқы білім: <p><br></p><p>дыбыстарды қайталау<br></p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(7 минут)

<p><br></p><p>Біз балдырған баламыз, </p><p>Құстай қанат қағамыз.</p><p> Дүниені аралап,</p><p> Оқып білім аламыз. </p><p>Көзді салып қараңыз,</p><p> Былай қанат қағамыз</p><p>. -Бүгін біз «Ғажайыпстанға саяхатқа»шығамыз. Балапан телеарнасында болатын мультфильмдерді көресіңдер ме <br></p>

Сабақтың ортасы

(20 минут)

<p><br></p><p>1-тапсырма: «Жел аяқтың»</p><p>1-тапсырма: «Жел аяқтың»</p><p>2-тапсырма: «Елдостың тапсырмасы» </p><p>№1 Өлеңді тыңда. Аудио жазбаны тыңдау </p><p>Ата ақылы</p><p>. Кім үлкенді тыңдаса, </p><p>Кім үлкенді сыйласа,&nbsp;</p><p> Үлкен болған кезінде Сыйлы болмақ өзі де. С.Мәуленов&nbsp;&nbsp; Бұл өлеңнің авторы С. Мәуленов туралы айту 3-тапсырма: «Аяжанның тапсырмасы» «Галереяға саяхат» ТЖ-әр топқа сурет беру сол суреттердің қарама-қарсы сөздерін тауып алу. (мысалы:кіші-?, ыстық-?,ескі-?) <br></p>

Сабақтың соңы

(7 минут)

<p>5-тапсырма: «Білімпаз атаның тапсырмасы» (Баннерден жасалған кілемшеге асықты лақтырып, асық қай суретке түссе сол суреттің астындағы сұрақтарға жауап береді.) №4 Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата. Бұлардағы ортақ нәрсе не? </p><p>1-топ:(&nbsp; асық осы суретке түссе) Берілген суретке қарап кеспе әріптермен жазу 2-топ:(&nbsp;&nbsp;&nbsp; асық осы суретке түссе) Ән айту 3-топ:(&nbsp;&nbsp; асық осы суретке түссе) QR кодтың жазылып тұрған сөзін оқу және суретін салу (ұялы телефонның көмегімен QR-кодының астында жасырынып тұрған сөзді оқу, буынға бөлу)&nbsp; <br></p>

Рефлексия

(6 минут)

<p>&nbsp;Рефлексия</p><p>«Ұшақ ұшыру» &nbsp;&nbsp; &nbsp; (Әртүрлі түстегі ұшақтардың ішінде жапсырылған сөздерді оқып, бүгінгі өткен тақырыптар бойынша оқушылыр сабақты&nbsp; қорытындылайды) <br></p>

Пікірлер(0)