Тәмпіш қара
Қазақ әдебиеті
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Балалар мен үлкендер
Тақырып:
Тәмпіш қара
24.02.2020
113
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Т/Ж1.Көркем шығарманың мазмұны мен пішіні 7.Т/Ж1.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау |
Сабақтың мақсаты: | Шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; Шығарманы композициялық құрылысына қарай талдау |
Тілдік мақсаттар: | Тәмпіш, |
Күтілетін нәтиже: | Көркем шығарманың мазмұны мен пішінін біледі.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды |
Бағалау критерийлері: | <p>Барлық оқушы шығарма мазмұнын біледі,сюжетін талдайды</p><p>Көп оқушы шығарма мазмұнын мен пішінін біледі,шығарма сюжетінің бөлшектерін талдайды</p><p>Кейбір оқушы Көркем шығарманың мазмұны мен пішінін біледі.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Мәңгілік ел» құндылығы: Тіл және мәдениет : • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет; • Ынтымақтастық; • Жауапкершілік; • Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | АКТ |
Пәнаралық байланыс: | өзін-өзі тану |
Бастапқы білім: | Көркем шығармаға сыни шолу жасау |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. «Тәмпіш» сөзіне ассоциация жасау. | |
Сабақтың ортасы |
Сюжет – өзара жалғасқан оқиғалар тізбесі, оқиғаның тұтас желісі. Бүгінгі сабақта біз сюжеттің құрамдас бөліктері, композициялық құрылысына талдау жасаймыз. 1-тапсырма. (Жеке жұмыс) Шығарма бөлімдерін рет-ретімен жазып шығыңыздар. Бөлімдері: • «Танысу» • «Тілеп алған азап» • «Әзілі ме шыны ма?» • «Өкініш» • «Теке қарт» • «Не болды бізге?» • «Бұдан кейінгі күндерде …» • «Ойламаған жерден» • «Үш күн қалғанда» | |
Сабақтың соңы |
2-тапсырма. (Топтық жұмыс) Әр бөлімге қатысты басты оқиғаларды бір-екі сөйлеммен жазып шығыңыздар. • Шаншатайдың ауылға келуі. • Балаларды егін басына ертіп баруы. • Егін басындағы балалардың өнері. • Балалардың «Октябрь балалары» газетімен танысуы. • Балалардың қырман басынан қайтардағы қырманшыларға өнер көрсетуі. • Шаншатайдың «доп қуу» ойынын ұйымдастыруы. • Шаншатай мен Иманбектің төбелесі. • Балалардың Теке қартпен кездесуі. • Келдібай директордың балаларға пионерлік тапсырма беруі. • Ауылға радио келуі. • Иманбектің кешірім сұрауы. • Ауыл балаларының мәдениеттілігі. • Ауылға газет келуі. | |
Рефлексия |
Бүгінгі сабақ несімен ұнады? Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба? Қай тапсырма сізге көбірек ұнады |
Файлдар:
Файлды ару
тәмпіш қара
Пікірлер(0)