Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы
География
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Табиғи ресурстар
Тақырып:
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы
25.02.2020
332
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 8.3.5.1. географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын графикалық түрде көрсетіп, түсіндіреді |
Сабақтың мақсаты: | <p> Оқушылар : </p><p> • Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап, графикалық түрде көрсетеді; </p> |
Тілдік мақсаттар: | <p> Оқушылар орындай алады: Географиялық қабықтың құрамын атайды. Географиялық қабықтың құрылысын оқып, графикалық түрде көрсетеді Пәнге қатысты арнайы лексика мен терминология: Атмосфера, гидросфера, биосфера, литосфера </p><p> Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:</p><p> Географиялық қабықтың құрылысын.............................. сипатттауға болады.</p><p> Тірі организмдер.............................. </p> |
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың жаңа тақырыпты толық меңгеруі. |
Бағалау критерийлері: | <p> 1. Оқушылар географиялық қабықтың құрамын анықтайды.</p><p> 2. Географиялық қабықтың құрылысын графикалық түрде көрсетеді. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Оқушыларды топтық жұмыс кезіндегі ұйымшылдық, жауапкершілік, және ынтымақтастықта жұмыс жасау, бірін- бірі бағалау, әділдік қасиеттерін дарыту және қоршаған ортаны қорғауға баулу |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта |
Пәнаралық байланыс: | Биология пәнімен географиялық қабықтың құрылысын оқу барысында тірі организмдердің таралу ортасы айтылады. Информатика пәні компьютерде жұмыс істеп, 3 Д модель, ақпараттық модель жасау үшін. Өнер пәні бейнелеуіш модель жасау үшін |
Бастапқы білім: | <p> Оқушылар 7 сыныпта </p><p>«7.3.5.1 географиялық қабық, материктер мен мұхиттар, зоналар және белдеулер, ландшафт табиғи-аумақтық кешендерінің қалыптасуын түсіндіреді» оқыды. Оқушылар географиялық қабық анықтамасын, ерекшеліктерін, құрамын білулері тиіс.</p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5мин) |
<p> 1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. Сыныпта жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру. 2. Тақтаға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары көрсетіледі. 3.(С) Өткен сабақты қайталау ретінде географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын анықтайды, сызбаға жазады. </p><p> Дескриптор </p><p>Оқушылар </p><p> − географиялық қабықтың құрамын анықтайды</p><p> − құрамдас құрылысын графиктік түрде ұсынады </p> | |
Сабақтың ортасы (30мин) |
<p> 4. (Т) Географиялық қабықтағы құбылыстарды сипаттайтын әртүрлі модельдер жасап, ұсыныңыз. Оқушыларға қажетті құрал жабдықтар таратылады. Модельдерге қойылатын талаптар: Географиялық қабық құрамы, құрылысы, ерекшелігін сипаттайтын көрсеткіштер, ақпараттар, белгілер болуы тиіс.</p><p><br></p><p> 1- топ. Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы, ерекшеліктерін сипаттауда ақпараттық модель ұсынады. Ақпараттық модельді ұсынуда (алгоритімдер, схема, кесте, иерархиялық жүйе) қолдануға болады, немесе оқушылар өз шығармашылығын көрсетеді.</p><p><br></p><p> 2- топ. Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы, ерекшеліктерін сипаттауда бейнелеуіш модель ұсынады. Коллаж, графика т.б</p><p> </p><p><br></p><p>3- топ. Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы, ерекшеліктерін сипаттауда компьютерлік графикада 3Д модель ұсынады.</p><p> Дескриптор Оқушылар</p><p> «географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын, ерекшеліктерін сипаттайтын ақпараттық модель ұсынады. </p><p> «географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын, ерекшеліктерін сипаттайтын бейнелеуіш модель ұсынады.</p><p> «географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын, ерекшеліктерін сипаттайтын 3Д модель ұсынады. «Айналмалы бекет» әдісі бойынша әр топ келесі топ жұмысымен танысады, қойылған талаптар бойынша бағалайды. </p><p><br></p><p><br></p> | |
Сабақтың соңы (3мин) |
<p> Мұғалімнің бағалауы. Қорытынды. Оқушылар географиялық қабық тақырыбына қатысты, тапсырмаларды орындайды. </p> | |
Рефлексия (2мин) |
Сабақтың алдында қойған мақсаттары бойынша стикерді тақтадағы шаршыларға (барлығын түсіндім, сұрағым бар, түсінбедім) қою. |
Файлдар:
Файлды ару
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы
Пікірлер(0)